Jak pomáhají zelené potraviny v období přechodu a menopauzy

12.04.2017

Milí přátelé zelených potravin,

zdravím Vás v předvelikonočním čase :-) Aprílové počasí spolu s jarní únavou si s námi letos opravdu hodně zahrává, ale věřím, že výkyvy zvládáte dobře a jste po všech stránkách fit a v kondici!

Mě zřejmě pomohl týden zeleného stravování s "následkem" hubnutí - akce, která probíhala týden po minulém úplňku a pro některé dál pokračuje až do Velikonoc. Během této akce probíhala velmi zajímavá diskuze, kterou mám dovolenu zveřejnit. Korespondenci proto připojuji níže... Najdete v ní výsledky, ale také sdílení a pocity, které tento týden provázely.

A nyní už k dnešnímu tématu, kterým je: "Pomáhají zelené potraviny v období přechodu a menopauzy?"

K zamyšlení nad tímto tématem mě inspiroval článek paní doktorky Černé publikovaný v časopisu Zelené cesty - Zima 2017. Řádky zde napsané bych totiž na místě podepsala. Navíc si říkám, proč se vlastně toto téma tolik řeší a hlavně, proč se kvůli přechodu chodí dnes k lékaři? Řada žen je nešťastná z toho, že přechod přichází dle jejich názoru v příliš nízkém věku. Teď možná toto téma trochu zlehčím, ale když se podívám do minulosti, tak ženy měly nejpozději ve 20 letech první dítko, pak dalších 5 až 10 a velmi brzy po posledním dítěti přišel přechod. Reprodukce už zkrátka nebyla potřeba. Rozhodně je nenapadlo jít kvůli tomu k lékaři!
A dnes? Přechod se řeší u lékaře, věnuje se mu mnoho článků v tisku, ale hlavně je to skvělý business pro farmaceutický průmysl. V lepším případě nám nabízí různé doplňky stravy, v horším hormony s celou řadou vedlejších účinků. Přitom stačí spolehnout se na přírodu!
A její zastoupení nám může přinést mladý ječmen a řasa chlorella. Zajistí tělu pravidelné čištění tak, jak to dřív dělala pravidelná menstruace, tím se omezí návaly horka či nevolnosti. Dále je zajištěno odvodnění organismusu a zásadotvornost zelených potravin pomáhá spalovat přebytečné tuky. Pokud  konzumujeme ječmen a chlorellu pravidelně už před menopauzou, máme řadu zkušeností, že přechod není provázen žádnými bouřlivými nepříjemnými pocity. Pomoci ale mohou i ženám, které již v přechodu jsou. Zkrátka nikdy není pozdě začít!
A vedlejší účinky? Samozřejmě budou. Ale na rozdíl od chemických léků jen a jen pozitivní :-)

Na závěr připojuji ještě tradiční zelenou zkušenost. Bude sice stručná, věřím ale že pro některé z Vás někdy (pokud možno v daleké budoucnosti a ne na vlastní kůži) prospěšná. Jedná se o "další tvář ječmene".

Někteří z Vás jste se možná zúčastnili vydařeného setkání s názvem Mnoho tváří ječmene, kde jsme mladý ječmen míchali do džusů a smoothies z čerstvého ovoce a zeleniny. Hlavní organizátorka si připravila celkem 4 recepty, na kterých jsme si skutečně pochutnali. Denně bych je ale míchat nechtěla :-) Voda do šejkru, k tomu lžička prášku z mladého ječmene, zamíchat a vypít - to je žitelné!
Tuto akci ale připomínám proto, abych na ni mohla navázat a představit Vám další tvář ječmene, kterou byla nucena vyzkoušet kamarádka Pavla minulý týden. Z ničeho nic totiž začala mít střevní problémy tak rozsáhlé, že trvaly 3 dny. Zkoušela vypít ječmen, ale průjem se snad ještě zhoršoval. Proto jí napadlo nasypat ječmenný prášek do rýže a tato kombinace jí udělala velmi dobře!

A to už je pro dnešek opravdu vše.

Těším se napísanou opět za měsíc,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)