Nestabilní chuť ječmene a chlorelly Green Ways
V poslední době se opět několik dlouhodobějších konzumentů chlorelly a ječmene Green Ways pozastavovalo nad jejich jinou chutí. Řádky níže jsem psala cca před 5 lety a jsem mile překvapena, jak nadčasové opět jsou :-)
Pokud pijete ječmen pravidelně delší dobu, pak jste si už možná všimli, že jeho chuť a konzistence je krabičku od krabičky trochu jiná. Jednou je sladčí, jindy více hořký. Někdy se rozpustí výborně, jindy dělá trochu hrudky. (V této souvislosti trochu závidím těm, kterým ječmen nechutná nikdy, protože pak žádné anomálie nemusí řešit :-) )
Ale teď vážně. Pamatuji si například, že jedna z dávek před delší dobou byla tak hořká, že ji někteří konzumenti dokonce reklamovali. Ono se ale ukázalo, že právě tato dávka ječmene byla historicky nejvíce bohatá na vitamíny, a tudíž nám přinášela největší užitek.
Nestabilní chuť nám na první pohled může připadat jako nevýhoda, ale ve skutečnosti je to důkaz, že se jedná o skutečně přírodní produkt, ve kterém není nic přidáno na stabilizaci. A jako takový udělá pro naše zdraví skutečně maximum. Je to úplně stejné jako u jablíček z Vaší jabloně - také nejsou každý rok stejně sladká a šťavnatá. Přesto si dovolím tvrdit, že jsou zdravější než nádherná a chuťově vynikající jablka ze supermarketu. Buďme tedy rádi, že má ječmen výkyvy v chuti a konzistenci.
Výborně nám toto téma vždy vysvětluje Martin Žamboch, výkonný ředitel a spolumajitel společnosti Green Ways, který je zároveň garantem kvality produktů. Jako střípek doplním ještě jeho vyprávění o tom, jak měl nabídku od jiných dodavatelů mladého ječmene. První z nich byl tuším že z Číny. Tehdy byl osobně na polích a ve výrobně, vše vypadalo velmi dobře, také cena byla příznivá. Nicméně vzorek ječmene si odvezl do Čech a když se k němu po pár týdnech vrátil, neměl už sytě zelenou barvu, na kterou jsme zvyklí, ale byl zažloutlý. Když dodavateli sdělil, že ho u něj z tohoto důvodu neobjedná, dostal následující odpověď: "Chápeme, vadí vám žlutá. A jakou barvu byste tedy chtěli?"
Na Novém Zélandu zas byl výborný ječmen, moderní způsob pěstování i zpracování, ale v sušírně bylo jaksi nepříjemné horko. Ječmen se tam totiž sušil při vysokých teplotách a jeho živost a enzymy byly tudíž tatam. Když na to vedení GW upozornilo, dostalo odpověď: "To nevadí, my to nepijeme".
Proto já osobně nezkouším hledat jinou značku ječmene, neboť tyto informace se na krabičce ani v příbalovém letáku nedozvím...
A stejné závěry lze samozřejmě aplikovat také na chuť řasy chlorelly Green Ways...
Děkuji za
pozornost a přeji všem hodně zdraví,
Marcela
V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)