Zelené hubnutí, očista či půst s ječmenem a chlorellou

Zelený ječmen a řasa chlorella pyrenoidosa jsou výbornou podporou pro každého, kdo se chystá k očistě, půstu nebo hubnutí. Už jenom fakt, že tuky se neštěpí v kyselém prostředí a na hubnutí je proto třeba odkyselit organismus, je velkým argumentem pro zařazení zelených potravin každým z nás, kdo se chce zbavit nějakého toho kila (nebo přesněji centimetru navíc).

Pan doktor Lacina nám pomohl s určením dávkování zelených potravin při půstu, které zajistí dostatečný příjem potřebných vitamínů a minerálů:
- 80 chlorell nebo 8 lžiček ječmene v průběhu dne nebo jakákoliv kombinace např. 40 chlorell a 4 lžičky ječmene nebo 60 chlorell a 2 lžičky ječmene
- k tomu je možno přidat 1 racionální jídlo denně - např. oběd
- po celou dobu je třeba hodně pít neperlivou vodu
- ideálně je úplně vynechat vše, co překyseluje organismus - zejména alkohol, popř. kávu

Důležité upozornění: toto vyšší dávkování zelených potravin nedoporučujeme v případě, že s ječmenem a chlorellou začínáte. Mohlo by dojít k příliš bouřlivé detoxikační reakci organismu. Proto nejprve raději zkonzultujte se svým poradcem.


Každý úplněk - Detoxikačně-hubnoucí týden

Od jara 2020 probíhají každý měsíc společné detoxikačně-hubnoucí týdny se zelenými a barevnými potravinami, díky kterým se pravidelně pročišťujeme a snižujeme nebo udržujeme váhu.

Je to jednoduché - dopoledne jíme výhradně ovoce, oběd normální, odpoledne výhradně zeleninu. Vynecháme úplně sladké a alkohol. Naopak přidáme zelené a barevné potraviny. Je také potřeba hodně pít vodu...


Nejbližší termín je od čtvrtka od pondělí 22. 4. do neděle 28. 4. 2024

Na začátku těchto akcí se mi podařilo snížit váhu i centimetry a díky pravidelným úplňkovým týdnům vždy zkoriguji to, co za 3 týdny naberu. Obávám se, že bez úplňkových týdnů by moje váha šla stále plíživě nahoru...

Pro ilustraci připojuji svoje výsledky:

Podobné zkušenosti mají i další pravidelné účastnice. Máme zde i paní, která dle svých slov celý život zkoušela všelijaké diety a bez výsledku. První půlrok to vypadalo, že jí ani tento způsob fungovat nebude, ale protože se během těchto týdnů cítila velmi dobře, tak trpělivě pokračovala a po výsledky k jejímu překvapení a radosti se cca po roce dostavily i výsledky.

Výsledky prvních společných zelených očist

Zde si můžete přečíst korespondenci, která provázela jeden z prvních našich očistných týdnů:

Výsledky zeleného hubnutí v partě ze srpna 2013 naleznete v zeleném pozdravu.

Výsledky zeleného hubnutí v partě z června 2012 (týden):


Výsledky zeleného hubnutí v partě z října 2011 (14 dní):