Enzymy v ječmeni a chlorelle - energie, hojení, trávení

05.06.2023
Enzymy v ječmeni a chlorelle - energie, hojení, trávení
Enzymy v ječmeni a chlorelle - energie, hojení, trávení
Reklam na různé enzymoterapie na nás útočí více než dost - a fakta v nich uvedená určitě platí. Otázkou je pouze, zda byly v laboratořích vybrány a smíchány opravdu ty nejlepší enzymy a zda se nezapomnělo na některé další prvky a vazby, které enzymy pro správnou funkčnost potřebují. 

My každopádně víme, že v ječmeni je popsaných více než 22 enzymů a vzhledem k tomu, že tato rostlina se k nám dostává naprosto komplexní (nic do ní není přidáno ani ubráno) a díky šetrnosti zpracování také živá, působí na nás skutečně blahodárně.

Enzymy jsou totiž katalyzátory všech chemických procesů v našem těle. To první, co většina po doplnění enzymů pocítí, je příliv energie. Po vypití ječmene je tento příliv navíc velmi rychlý, neboť nápoj je do 20 minut plně stráven. Také v případě volby ječmene v tabletách se příliv energie dostaví. Jen je potřeba si počkat i chvilku déle.

A když jsem u trávení, nesmím zapomenout na trávicí enzymy v ječmeni obsažené, které nám pomáhají správně a bezproblémově využít vše, co sníme. 

Nejdůležitější je ale asi hojící účinek enzymů, v případě zelených potravin navíc podpořený protizánětlivým chlorofylem a zásadotvorností (neboť v kyselém prostředí se hojení zpomaluje a hrozí vytvoření zánětu).

Problematiku hojení (viz.níže) přehledně zpracovala kamarádka Martina, od níž je i dnešní zelená zkušenost, v níž hrají roli právě enzymy. Marti, děkuji moc za jejich zpracování a poslání a moc Ti přeji, abys už další vlastní zelené zkušenosti nesbírala :-)

"Ahoj Marcelo,

posílám bohužel další osobní zkušenost. V únoru spadl syn na lyžích a v květnu já na kole :o(

Zlomila jsem si klíční kost, zpřetrhala vazy v rameni, rozdrtila část ramenního kloubu. Zlomila lícní kost a horní čelist, rozsekla jsem si kůži nad okem, jak jsem si vrazila "berany" do oka. Pod okem jsem měla velký hematom, ze kterého mi tekla krev do oka. Měla jsem také otřes mozku.

Ještě v nemocnici jsem si začala dávat chlorellu mezi horní patro a tvář. Každý den se hematom zmenšoval a zmenšoval se i velký otok tváře. Chlorella (jak jsem si uvědomila) obsahuje protizánětlivý chlorofyl a ten zkrátka funguje.

Absolvovala jsem 3 operace a 3 celkové anestezie během 3 měsíců, takže velké zatížení organismu.

Protože mimo jiné také masíruji, potřebovala jsem co nejdříve rozcvičit a posílit pravé rameno (jsem pravák). Do té doby mne rodina myla, česala ..atd., nemohla jsem vůbec nic dělat a byla jsem stále hrozně unavená.

Už v nemocnici jsem jedla chlorellu a pila ječmen a když jsem přišla domů, tak jsem si nasadila vyšší dávky - chlorelly asi kolem 50 i více a ječmen 5x denně. Jistě víš, že dostatek chlorelly se pozná podle zeleně zabarvené stolice, trvalo mi to asi 14 dnů, možná i déle než jsem toho dosáhla. To ukazuje na to, jak byl operacemi celý organismus vyčerpán a všechny živiny ze zelených potravin okamžitě spotřeboval. Po 1,5 měsíci jsem se šla domluvit na Rehabilitační kliniku, jak mám posilovat.

Paní primářka mne zkontrolovala všechny rány, zkonstatovala, že je vše krásně zahojeno, nic není zatuhlé a řekla ať pokračuji v rehabilitaci..? "Je to už 3 měsíce nebo více ?" ptala se mne. Odvětila jsem, že je to 1,5měs. a že jsem se přišla poradi,t jak začít rehabilitovat. Napřed se divila a potom řekla : " Jo, vy jste vlastně na tom zeleném :o)" Ječmen obsahuje enzymy, které bych Vám stejně doporučila po operaci.

A já jsem si teprve teď uvědomila, že to není jen zásluhou toho, že "zelenáčky" jsem jedla po a před operací, ale hlavně proto, že je užívám již více než 4 roky a to už se musí někde ukázat :o)

Nikdo z nás totiž netuší, co se mu kdy přihodí, ale je dobré BÝT VŽDY PŘIPRAVEN :O)"

Myslím, že k tomu není co dodat :-)

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)