Jak dávkovat a podávat zelené potraviny malým dětem?

12.03.2015

Milí přátelé zelených potravin,

další měsíc utekl jako voda, a tak opět přicházím s pravidelným zeleným pozdravem.

A na závěr jako vždy posílám krátkou zelenou zkušenost. Vzhledem k tomu, že o dětech toho dnes bylo napsáno hodně, věnuji ji na oplátku seniorům. Pavlo, moc díky za její poslání.

Ten minulý se věnoval chřipkovým epidemiím. Měla jsem radost z několika Vašich odpovědí, které jen potvrdily, že kdo je dostatečně dlouho na zeleném, má jednoduše velmi dobrou imunitu.

A mohou jíst zelené potraviny malé děti? A jak jim je podávat a dávkovat? Podobné dotazy se mi v poslední době nějak sešly. Odpověď tedy zařazuji jako dnešní hlavní téma.

Kdy je tedy vlastně vhodné se zelenými potravinami začít? Vězte, že ideální je, když děti začnou cca rok dva před narozením :-) Nejprve se pročistí budoucí maminka, která pak má celkově lepší těhotenství, porod i rekonvalescenci. Po narození miminko zelené dostává skrze mateřské mléko. Není tedy divu, že je pak pro tyto děti přechod na konzumaci zelených potravin velmi jednoduchý - chuť totiž důvěrně znají. Navíc má ječmen stejné pH jako mateřské mléko, takže je pro malé děti zcela přirozený. Můžete ho rozpustit do vody nebo mléka (na začátku bohatě stačí 1/2 lžičky denně), chlorellu je možné rozdrtit a přidat do mléka nebo příkrmu. Jen pozor, její chuť je hodně výrazná, proto ji nedávejte do celé dávky jídla, aby dítko znalo i jiné chutě. Bohatě postačí 3 tabletky za den, nejlépe rozdělené po jedné ráno, v poledne a večer. Máme také zkušenosti, že i velmi malé děti si snadno poradí s tabletkou chlorelly. Nějak ji v pusince "zpracují". Jen pozor - jsou pak zelení nejen na puse, ale většinou v celém obličeji a v okruhu tak 1 metru, kde se stihly pohybovat :-) Ale jak už víme z minulých témat - zelené výborně funguje při dlouhodobém (nejlépe trvalém jedení) jako prevence. A to za tu trochu úklidu stojí...
Obecně si u dětí nemusíme s dávkováním příliš lámat hlavu. Děti jsou totiž intuitivní a vezmou si tolik zeleného, kolik jejich tělo aktuálně potřebuje. Nelekněte se, když snědí na posezení třeba 20 tablet a jiný den si chlorelly vůbec nevšimnou. Když například moji kluci chodí na řasu "ve velkém", mají pak většinou nějakou tu rýmičku, kterou ale bez problémů za pár dní zvládnou. Jediné, co doporučuji ohlídat, je pitný režim - aby konzumace většího množství chlorelly nevyvolala zácpu.
Pokud máte děti větší, nejlépe v pubertě, nemusí být jejich začátky se zelenými potravinami vůbec jednoduché. Toto téma se mi ale už do dnešního zeleného pozdravu nevejdu, proto ho zařadím příště...

A na závěr jako vždy posílám krátkou zelenou zkušenost. Vzhledem k tomu, že o dětech toho dnes bylo napsáno hodně, věnuji ji na oplátku seniorům. Pavlo, moc díky za její poslání.

"Ahoj Marcelko, posílám slíbenou zkušenost mojí maminky se zelenými potravinami. Jsem moc ráda, že po delším přemlouvání se zhruba před rokem i ona zapojila do konzumování ZP. Její zdravotní stav nebyl bohužel zrovna nejlepší - nadváha, vysoký krevní tlak, srdeční nedostatečnost, arytmie, dna, bílkovina v moči, vysoký cholesterol, zkrátka takový klasický Čech :-( Ale co musím zdůraznit - otok levé nohy po plicní embolii, který přetrvával 25let!!! Takže léčba Warfarinem, léky na snížení krevního tlaku, na srdce, na dnu, na cholesterol... Zkrátka bylo toho hodně. Po zařazení ZP do jídelníčku se její stav začal lepšit (zelené velmi pomalu nastoupala a dodržovala stálé dávkování 1 lžička ječmene ráno a večer a 3x5 tablet chlorelly - kvůli Warfarinu). Musím přiznat, že to šlo opravdu pomalounku, ale výsledek se dostavil a to je víc než důležité... A jak je na tom tedy dnes? Zhubla 10kg, tlak 130/75, z padesáti srdečních úderů na devadesát, dna se neprojevuje, bílkovina v moči není, cholesterol 4,7, léky na srdce nebere, došlo ke snížení Warfarinu a léků na tlak,ale co je pro mě největším zázrakem - levá noha bez otoku! Nevím, co víc k tomu dodat, myslím že i tenhle kratičký text mluví za vše."

Já dodám jen to, že tato zkušenost je důkazem, že čím dřív se zelenými potravinami začneme, tím lépe. Ale nikdy není pozdě začít!

A to je už pro dnešek vše.

Těším se opět napísanou, tentokrát už na jaře :-)

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)