Je potřeba jíst zelené potraviny v létě?

10.06.2014

Milí přátelé zelených potravin,

vždy, když píšu zelený pozdrav, nestačím se divit, jakou změnu příroda stihla udělat. Minule bylo krásné jaro, nyní "skoro až moc krásné" léto. A tak jako vždy, když máme vedra, připomínám, abyste si zkontrolovali, jak skladujete popř. převážíte zelené potraviny. Nezapomeňte, že aby byla zachována jejich živost a enzymy, nesmí být v teplotě vyšší než 30 stupňů!

A protože léto máme vlastně teprve před sebou, také dnešní téma s ním bude úzce spjato.

Často se setkávám s názorem, že v létě zelené potraviny nejsou potřeba, protože konzumujeme více ovoce a zeleniny. V této souvislosti se s Vámi musím podělit o jeden recept, který se ke mě dostal a přijde mi jednoduše geniální (tak jako naše zelené potraviny :-)

Víte, jak jednoduše očistit ovoce od chemikálií?

Naplňte dřez vodou, přidejte šálek octa a ovoce a zamíchejte. Nechte stát 10 minut. Voda bude špinavá a ovoce se bude jiskřit, bude bez vosku nebo špinavého filmu. Je to dobré také pro bobule, neboť nebudou plesnivět. Když to uděláte s jahodami, tak vám vydrží týdny...

Ač sama také v létě jím hodně ovoce a zeleniny a mé chuťové buňky si to maximálně užívají, nenechávám své zdraví pouze na nich. Hlavně proto, že neznám jejich původ a kvalitu. Do jídelníčku si proto i v létě pravidelně přidávám nápoj z mladého ječmene - je úžasně osvěžující a pomáhá mi dodržovat pitný režim. Chlorella mě zas pročišťuje po letních grilovačkách s přátely a pomáhá mi zahnat hlad a hlídat kila... Obě zelené potraviny mi pak poskytují antioxidační ochranu před volnými radikály z vyšší sportovní aktivity a ze slunečního záření (tomuto tématu jsem se podrobně věnovala minule). A nesmím zapomenout ani na protizánětlivé účinky chlorofylu.

Podtrženo, sečteno - zelené potraviny vnímám jako jednoduše žitelné a cenově dostupné pojištění svého zdraví!

Na závěr jako vždy připojuji jednu "souhrnou zelenou zkušenost", která opět jen dosvědčuje, že zelené potraviny prostě pomáhají tělu, aby si vyřešilo zdravotní problémy a je jim jedno, jaké to jsou - Katko, moc děkuji za její poslání:

"Myslela jsem si, že ve 40 letech jsem celkem zdravá a zelený ječmen zkusím pít jen na zlepšení kondice (listopad 2013). Ani ve snu mně nenapadlo, že mi může pomoci vyřešit můj problém s opakovanou vag. mykózou a opakovaně neskutečně dlouhou menstruací, na kterou nepomáhaly ani hormony. Po 2 měsících užívání jsem zaznamenala asi tak 70% úpravu hormonálních problémů, které dle mého gynekologa nesrovnám ničím jiným než hormony a již nemám žádné mykózy! Byla jsem mile překvapena a tudíž začala jíst i chlorellu. Účinek je nyní 100% a navíc při mé letité alergii na trávy jsem letos ještě nevzala ani 1 tbl. antihistaminik!

Stejný problém s vag. mykózou měla i má kamarádka a protože je lékařka užívala pouze léky (zkusila i Wobenzym). Věřila, že jí musí léky nebo homeopatika pomoci. Po pár letech marného boje, kdy se mykózy stále vracely nyní zkusila na mé doporučení ječmen a chlorellu. Účinek byl okamžitý! Již nemá žádné problémy a je zcela zdráva!!! Od té doby začala zelené potraviny doporučovat i ve své ordinaci praktického lékaře.

Ve stejnou dobu se mnou začala se ZP i moje maminka (69 let), která zaznamenala úspěch již po týdnu s tenisovým loktem a opakovaným zánětem v koleni. Dnes už na záněty netrpí a běhá jak za mlada. Ze začátku jsem se bála jí ZP nasadit kvůli tomu, že je po operaci slinivky, ale opak byl pravdou a i zažívání se jí vrátilo do normálu. ZP se již nevzdáme a papat a doporučovat je budeme i nadále.

Pěkný den Kateřina"

Já jen doplním, že na gynekologické záněty jsou zelené potraviny opravdu blahodárné nejen při konzumaci, ale také při zavedení chlorelly nebo tamponu namočeného v ječmeni. Pravidelní čtenáři zelených pozdravů si ale vzpomenou, že to má svá úskalí :-)

A to je pro dnešek už opravdu vše. Mějte se krásně, užívejte léto, dovolené a hlavně ve zdraví!

Těším se napísanou opět za měsíc,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)