Je potřeba jíst zelené potraviny v létě?

10.06.2014

ČERVNOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

vždy, když píšu zelený pozdrav, nestačím se divit, jakou změnu příroda stihla udělat. Minule bylo krásné jaro, nyní "skoro až moc krásné" léto. A tak jako vždy, když máme vedra, připomínám, abyste si zkontrolovali, jak skladujete popř. převážíte zelené potraviny. Nezapomeňte, že aby byla zachována jejich živost a enzymy, nesmí být v teplotě vyšší než 30 stupňů!

V zimě jsem Vám nabízela možnost ohřát se při některé z našich zelených akcí. Tentokrát nabídnu naopak ochlazení a k tomu jako vždy zajímavé informace.
Setkání jedlíků jsme pro Vás připravili tentokrát na ST 25.6 od 17:30-18:30 h ve Friends coffee house v centru Prahy. Zájemcům jako vždy ráda pošlu pozvánku s bližšími informacemi.

A protože léto máme vlastně teprve před sebou, také dnešní téma s ním bude úzce spjato.

Často se setkávám s názorem, že v létě zelené potraviny nejsou potřeba, protože konzumujeme více ovoce a zeleniny. V této souvislosti se s Vámi musím podělit o jeden recept, který se ke mě dostal a přijde mi jednoduše geniální (tak jako naše zelené potraviny :-)

Víte, jak jednoduše očistit ovoce od chemikálií?

Naplňte dřez vodou, přidejte šálek octa a ovoce a zamíchejte. Nechte stát 10 minut. Voda bude špinavá a ovoce se bude jiskřit, bude bez vosku nebo špinavého filmu. Je to dobré také pro bobule, neboť nebudou plesnivět. Když to uděláte s jahodami, tak vám vydrží týdny...

Ač sama také v létě jím hodně ovoce a zeleniny a mé chuťové buňky si to maximálně užívají, nenechávám své zdraví pouze na nich. Hlavně proto, že neznám jejich původ a kvalitu. Do jídelníčku si proto i v létě pravidelně přidávám nápoj z mladého ječmene - je úžasně osvěžující a pomáhá mi dodržovat pitný režim. Chlorella mě zas pročišťuje po letních grilovačkách s přátely a pomáhá mi zahnat hlad a hlídat kila... Obě zelené potraviny mi pak poskytují antioxidační ochranu před volnými radikály z vyšší sportovní aktivity a ze slunečního záření (tomuto tématu jsem se podrobně věnovala minule). A nesmím zapomenout ani na protizánětlivé účinky chlorofylu.

Podtrženo, sečteno - zelené potraviny vnímám jako jednoduše žitelné a cenově dostupné pojištění svého zdraví!

Na závěr jako vždy připojuji jednu "souhrnou zelenou zkušenost", která opět jen dosvědčuje, že zelené potraviny prostě pomáhají tělu, aby si vyřešilo zdravotní problémy a je jim jedno, jaké to jsou - Katko, moc děkuji za její poslání:

"Myslela jsem si, že ve 40 letech jsem celkem zdravá a zelený ječmen zkusím pít jen na zlepšení kondice (listopad 2013). Ani ve snu mně nenapadlo, že mi může pomoci vyřešit můj problém s opakovanou vag. mykózou a opakovaně neskutečně dlouhou menstruací, na kterou nepomáhaly ani hormony. Po 2 měsících užívání jsem zaznamenala asi tak 70% úpravu hormonálních problémů, které dle mého gynekologa nesrovnám ničím jiným než hormony a již nemám žádné mykózy! Byla jsem mile překvapena a tudíž začala jíst i chlorellu. Účinek je nyní 100% a navíc při mé letité alergii na trávy jsem letos ještě nevzala ani 1 tbl. antihistaminik!

Stejný problém s vag. mykózou měla i má kamarádka a protože je lékařka užívala pouze léky (zkusila i Wobenzym). Věřila, že jí musí léky nebo homeopatika pomoci. Po pár letech marného boje, kdy se mykózy stále vracely nyní zkusila na mé doporučení ječmen a chlorellu. Účinek byl okamžitý! Již nemá žádné problémy a je zcela zdráva!!! Od té doby začala zelené potraviny doporučovat i ve své ordinaci praktického lékaře.

Ve stejnou dobu se mnou začala se ZP i moje maminka (69 let), která zaznamenala úspěch již po týdnu s tenisovým loktem a opakovaným zánětem v koleni. Dnes už na záněty netrpí a běhá jak za mlada. Ze začátku jsem se bála jí ZP nasadit kvůli tomu, že je po operaci slinivky, ale opak byl pravdou a i zažívání se jí vrátilo do normálu. ZP se již nevzdáme a papat a doporučovat je budeme i nadále.

Pěkný den Kateřina"

Já jen doplním, že na gynekologické záněty jsou zelené potraviny opravdu blahodárné nejen při konzumaci, ale také při zavedení chlorelly nebo tamponu namočeného v ječmeni. Pravidelní čtenáři zelených pozdravů si ale vzpomenou, že to má svá úskalí :-)

A to je pro dnešek už opravdu vše. Mějte se krásně, užívejte léto, dovolené a hlavně ve zdraví!

Těším se napísanou opět za měsíc,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty můžete využít náš více než eshop!


Náš tip: Chcete získat produkty levněji než za doporučenou prodejní cenu 1150 Kč?
Rádi Vám pomůžeme s vyplněním kupní smlouvy přímo u firmy Green Ways, která Vás k ničemu nezavazuje a přinese Vám možnost objednávat zelené a barevné potraviny GW v jakékoliv kombinaci v režimu 3+1 zdarma!
V případě zájmu nás kontaktujte!

Pro další články klikněte zde nebo si najděte téma, které Vás zajímá: