Je potřeba jíst zelené potraviny v létě?

05.06.2024
Je potřeba jíst zelené potraviny v létě?
Je potřeba jíst zelené potraviny v létě?

Často se setkávám s názorem, že v létě zelené potraviny nejsou potřeba, protože jíme více ovoce a zeleniny. Je tomu ale opravdu tak? Ač sama také v létě jím hodně ovoce a zeleniny a mé chuťové buňky si to maximálně užívají, osobně své zdraví raději podporuji i ječmenem a chlorellou...

Hlavním důvodem, proč se nespoléhám jen na ovoce a zeleninu je, že většinou neznám jejich původ a kvalitu. Do jídelníčku si proto i v létě pravidelně přidávám nápoj z mladého ječmene - je úžasně osvěžující, dodává mi energii a pomáhá dodržovat pitný režim. Chlorella mě zase pročišťuje po letních grilovačkách s přátely a pomáhá mi zahnat hlad a hlídat kila... Obě zelené potraviny mi pak poskytují antioxidační ochranu před volnými radikály z vyšší sportovní aktivity a ze slunečního záření. A nesmím zapomenout ani na protizánětlivé účinky chlorofylu.

Podtrženo, sečteno - zelené potraviny vnímám jako jednoduše žitelné a cenově dostupné pojištění svého zdraví a jestli je nutné konzumovat je i létě, to nevím, ale rozhodně mi to přijde výhodné a rozumné :-)

Pokud v létě hodně cestujete a řešíte, jak ječmen převážet, doporučuji pořídit praktické cestovní balení, ve kterém najdete 25 sáčků s 5 g ječmene. Obsah stačí kdykoliv a kdekoliv vsypat do menší pet lahve cca s polovinou vody, promíchat a okamžitě máte k dispozici zdravý energetický nápoj.

A protože se jistě blíží horké dny, tak raději připomínám, abyste si zkontrolovali, jak skladujete popř. převážíte zelené potraviny. Nezapomeňte, že aby byla zachována jejich živost a enzymy, nesmí být v teplotě vyšší než 30 stupňů!

A ještě bych se s Vámi ráda podělila o jeden recept, který se ke mě dostal a přijde mi jednoduše geniální (tak jako naše zelené potraviny :-) )
Víte, jak jednoduše očistit ovoce od chemikálií?
Naplňte dřez vodou, přidejte šálek octa a ovoce a zamíchejte. Nechte stát 10 minut. Voda bude špinavá a ovoce se bude jiskřit, bude bez vosku nebo špinavého filmu. Je to dobré také pro bobule, neboť nebudou plesnivět. Když to uděláte s jahodami, tak vám prý vydrží týdny (to jsem ale neměla možnost zkusit, protože je vždy sníme dřív :-) )

Mějte se krásně, užívejte si léto a dovolené a hlavně buďte fit a zdraví
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)