Ječmen a chlorella jako součást smoothies

13.01.2015

LEDNOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

rok se nám přehoupl, a tak přicházím z prvním zeleným pozdravem roku 2015. Jen pro zajímavost - víte, kolik pozdravů už bylo posláno? Pokud Vás to zajímá, pošlu Vám tuto informaci příští měsíc :-)

A rovnou přejdu k dnešnímu hlavnímu tématu, jímž jsou zelené potraviny jako součást smoothies

Myslím, že většina z nás o vánocích s jídlem trochu zahřešila, a proto se tento tip může hodit. Zajímavé je, že v poslední době ke mě toto téma opět přišlo z více zdrojů a prý je to nyní hodně moderní záležitost. První, s kým jsem o zelených potravinách jako součástí smoothies mluvila, byla moje kamarádka Pavla. Má dokonce vlastní blog, určený hlavně maminkám, kde o tomuto tématu věnovala samostatný příspěvek. Zájemci si mohou kliknout na https://ohmybeautifullife.wordpress.com/2014/12/19/smoothies/, kde kromě receptů najdou i inspirující fotografie. Druhá kamarádka, Klára, mi pak zcela nezávisle na Pavle poslala toto: "Stran zeleného...baštím stále chlorellu a lžičku ječmene si občas hodím ráno do smoothies - banán+avokádo+kokos+chia semínka+skořice nebo banán+špenát+jablko+chia semínka+kokosové mléko... Je to vynikající snídaně plná vitamínů, podle množství vody nebo "mléka" lze ovlivnit konzistenci, já preferuji spíš kaše, syn zase spíš koktejl. Variací na toto téma je mnoho, základem je sladší ovoce, aby se nemuselo doslazovat, čili kaki nebo mango jsou taky fajn nebo sladší odrůdy melounů..."

Přiznám se, že sama jsem si "zelené smoothies" ještě nenamíchala, ale jak Vám o tom píšu, tak jsem se tak navnadila, že to vidím hned na zítřek :-) Zdravá snídaně nebo svačinka není nikdy na škodu...

A zelenou zkušenost opět po delší době věnuji dutině ústní (zajímavé je, že na toto téma mi chodí asi nejvíce zkušeností) - Tome, moc díky za její poslání:


"Proč ti píšu... :) Byla jsem dnes u zubaře, vlastně jen na prohlídce. Nic mě v puse nebolí, ale tak aby paní zubařka eventuálně včas objevila, že mi praskla výplň nebo tak... (těch mám z let mládí blbého hodně). Vždycky je to v té zubní ordinaci tak, že se na mě nejdřív vrhne sestra, aby odtsranila zubní kámen, vyčistila mezizubní prostory a tak. Dnes mi koukla zrcátkem do pusy, a šla. Pak přišla zubařka, zkoukla mi zuby, zkonstatovala akorát odhalené krčky po stranách (když mi tam přejela tím jejím instrumentem, zabolelo to - ale ne tak jako obvykle, kdy jsem málem vyletěla do stropu). Jinak že nikde nevidí žádný problém. Nic s výplněma, nic s dásněma... zubní kámen zjevně taky žádnej (většinou mi ty zuby čistí). Proč ti to píšu asi tak... protože po večerech chroupám chlorellu, která v mých ústech zjevně koná dobré dílo. Dokonce i zánět dásní zmiznul (jinak by se zubařka zmínila). Eliška"

Takže máte-li problém s dásněmi nebo záněty v puse, nezapomínejte chlorellu vycucat nebo rozkousat, nejlépe na noc. Akorát pozor na zelený polštář :-)

A to je už pro dnešek vše.

Mějte krásný celý rok 2015, v němž se těším napísanou,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)