Ječmen a chlorella o dovolené

09.07.2014

ČERVENCOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

léto a prázdniny už jsou skutečně v plném proudu (ikdyž počasí si s námi letos trochu zahrává). Také v tomto období přicházím s naším pravidelným zeleným pozdravem.

Jako dnešní hlavní téma jsem vybrala zamyšlení nad tím, čím ovlivňujeme své zdraví (jak jinak než v letních souvislostech)...

Jistě mi dáte za pravdu, že každý chce být zdravý a v co nejlepší kondici. Aby to tak skutečně bylo, je potřeba vyvážit si pomyslný trojúhelník psychika-potrava-pohyb. Léto se k tomu více než nabízí. Teplé počasí, sluníčko a dlouhé dny přímo vybízí k pobytu venku. Je čas dovolených, máme k dispozici více čerstvého a na rozdíl od zimního období i chuťově výborného ovoce a zeleniny a možností ke sportu nespočet.

Dá se na to ale bohužel podívat i z druhé stránky, která na zdraví rozhodně nepřidá. Poslední dobou všude okolo slýchám hovory na téma, kam se kdo na dovolenou chystá, na jak dlouho, s kým, nebo případně kde už byl. Také já jsem se minulý týden vrátila od moře, kde jsem s rodinou strávila 11 krásných dní a kde jsem měla spoustu klidu a času pozorovat další hotelové hosty.

A víte co jsem vypozorovala? V mnoha případech "horor", o který se s Vámi chci podělit...

Viděla jsem lidi, kteří mají letní dovolenou spojenou se stresem všeho druhu. Nejprve mají problém uvolnit se z práce, pak zařídit vše potřebné před odjezdem, takže na dovolenou odjíždí více než vyčerpaní. Odpočinou si tam ale? Dnešní doba chytrých telefonů a tabletů jim to prostě nedovolí. Jsou stále on-line, čehož kolegové z práce často rádi využívají nebo dokonce zneužívají. Mnozí se také zbytečně moc zabývají tím, co jim v hotelu nevyhovuje a to je spojeno s dalším stresem. A o návratu do reality ani nemluvím. Čeká na ně tolik úkolů, že těžce nasbíraný odpočinek vystačí tak do 10 hodin prvního pracovního dne. V horším případě zjistí po 2 dnech, že si nevybrali tu správnou partu nebo ještě hůře, že si vlastně nemají s partnerem co povídat a nemají žádné společné zájmy a aktivity. Protože si zakoupili all inclusive, musí se nutně neustále přejídat a opíjet. A na pohyb už pak jaksi nezbývá energie... Nejvíc mě asi překvapil pán u hotelového bazénu, který hlasitě kritizoval vše, co jen mohl. Jeho věta: "Vlezl jsem do moře, ukop jsem si palec, napil jsem se a málem jsem se poblil, jak byla ta voda slaná" mluví asi za vše... A hádejte, jak vypadal? Měl poměrně velkou nadváhu, neustále se mračil a už po 1. dnu byl úplně spálený od sluníčka.

Ať už máte dovolenou za sebou nebo se teprve na ni chystáte, moc Vám přeji, abyste nemuseli zažít nic z výše popsaného hororu. Je to Vaše dovolená, takže si jí můžete naplánovat tak, abyste si ji prostě UŽILI. Vybrat si partu, se kterou Vám bude dobře, aktivity tak akorát a hlavně pokud to jen trochu půjde, nebýt "on-line". Jíst vyváženě neznamená, že si nemůžete zagrilovat s přáteli - vždyť i jídlo patří k pohodě. A jíte-li chlorellu a ječmen, nemusíte se bát, že Vás tento "prohřešek" nějak významně negativně ovlivní...

Jen taková dovolená Vaše zdraví posílí, protože přinese dobrou psychíku, potravu i pohyb.

A v souvislosti s cestováním bych opět ráda připomněla, že v nabídce GW je nyní také praktické cestovní balení ječmene
Jedná se o 30 sáčků po 5 gramech. Ječmen si tak můžete snadno namíchat čerstvý kdekoliv a kdykoliv, bez rizika rozsypání. Bezpečný je i transport sáčků v kufru při cestování... Cena jednoho balení je obvyklých 1150 Kč.

A na závěr jako vždy připojuji jednu, tentokrát stručnou "zelenou zkušenost", aby Vás její čtení příliš nezdrželo od letních aktivit - za poslání tentokrát děkuji Barče:

" Kamarádka měla od dětství problémy s usínáním. Budila se, nemohla spát. Zkoušela všechno. Cvičení před spaním, studená sprcha. Nic nezabíralo. Před 3 měsíci vyzkoušela ječmen. Tedy těsně před spaním vypila skleničku a spala celou noc. Řekla mi, že se konečně po letech vyspala."

Ano, i na dobré a kvalitní vyspání je ječmen velmi dobrým pomocníkem. Ale pozor - chcete-li dobře usnout, musíte ječmen vypít skutečně až těsně před spaním, klidně po vyčištění zubů a pak už si jít lehnout a ideálně příliš nezaměstnávat ani mozek složitými myšlenkami. V opačném případě by Vás ječmen naopak nabil energií a usnout byste nemohli...

A to je pro dnešek už opravdu vše.

Mějte se krásně, užívejte letní volné dny a těším se napísanou opět za měsíc, Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)