Konkurence na trhu zelených potravin "s nadsázkou"

09.09.2014

ZÁŘIJOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

nějak nemohu uvěřit, že prázdniny jsou za námi a dokonce i začátek dalšího školního roku... Nevím, jak u Vás, ale myslím, že ve většině rodin (zvlášť s malými dětmi) je toto období hodně hektické. Brzy si ale jistě opět zvykneme na pravidelný režim a budeme si užívat všední dny i víkendy :-)

A co bude dnešním hlavním tématem? Trochu se vrátím ke "konkurenci" - tentokrát s lehkou nadsázkou...

Poslední dobou se mi totiž opět sešlo vícero dotazů na téma konkurence zelených potravin Greenways. Když jsem zjišťovala odpovědi, narazila jsem na několik zajímavostí, které jsem dosud netušila, a o které se s Vámi chci podělit.

První se týká Spiruliny. Zde jsem se dozvěděla překvapující zprávu. Spirulina (známá také jako modrá řasa) není ve skutečnosti řasou. Jedná se totiž o sinici, která roste v semibraktických vodách kolem rovníku (tedy ve vodách, kde se mísí sladká voda z řek se slanou vodou z oceánů). Přesná vědecké klasifikace zní - Doména: Bakterie (Bacteria), Kmen: sinice (Cyanobacteria), Řád: Oscillatoriales, Rod: Spirulina.

Dále jsem byla nucena porovnávat složení několika konkurenčních chlorell. A u jedné z nich bylo mé překvapení ještě větší. Měla totiž úplně stejné složení jako Chlorella Greenways. Myslíte, že je možné, aby nějaká rostlina, která se vypěstuje na různých místech a v různé době měla shodné složení? Takto příroda nefunguje. Já si prostě myslím, že tato nejmenovaná konkurence si dobře uvědomuje, že GW je nejlepší, a proto hodnoty jednoduše opsala. Na jednu stranu můžeme být rádi, že nás druzí kopírují, ale na stranu druhou... (Doplňte si každý sám).

A dotřetice - zjišťovala jsem, na jak velké ploše vyroste ječmen, ze kterého vznikne 1 denní dávka ječmene. Trochu Vás ale napnu a odpověď Vám zatím neprozradím - berte to pozvání k příštímu zelenému pozdravu :-)

Na závěr jako vždy připojuji i dnes "zelenou zkušenost", která opět dokazuje komplexnost našich zelených potravin - Ali, Markéto, díky za její poslání:

"Jak si myslim, ze mi pomohly zelene potraviny?

Zmenilo se mnohe a za to vdecim zmene jidelnicku (zdrava strava) a urcite i zelenym potravinam.

V dobe, kdy jsme se spolu poprve sesli a ja si od tebe koupila prvni ZP, jsem mela paradentozu a to velmi agresivni, hrozilo... ze prijdu uplne o zuby. Udajne mi v ustech radila nejaka bakterie, proti ktere jsem nemela obrany a nadelala tedy peknou paseku.... proto jsem se rozhodla a udelala jsem radikalni zmenu ve svem stravovani a zacala brat na tve doporuceni ZP (hlavne chlorelu) na noc ji pekne rozkousat...

Je to uz vic jak pul roku a ja se nejenom citim daleko lepe, ale i o deset kilo lehceji a od predvcerejska vim, ze i se zazehnanou paradentozou...

Dokonce uz ani nemam problemy "damskeho razu", kde jsem jeste minuly rok musela brat antibiotika a letos je to uz naprosto v poradku...

No a radost mam taky ze svych deti, ktere zprvu ZP odmitaly a ted nasly mou cestovni krabicku s chlorelou a zacaly mi na ni chodit a stale skemraji, jestli si zase muzou vzit ten "zeleny bonbonek:-)"... uvidime az si poridim jecmen = jen aby mi to vsechno pak hned nesnedly :-((( = :-))).

Preji hezky den a at jsme vsichni zdravi

dekuju Marketa"

Závěrem už Vás opět pouze jako vždy s blížícím se podzimem povzbudím, ať jste v konzumaci zelených potravin poctiví a připravíte se tak na náročné zimní období...

Ale to možná předbíhám - věřím, že nás ještě předtím čeká nádherný podzim.

Těším se napísanou opět za měsíc,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)