Zelený ječmen při rýmě a bolavých uších

18.10.2021
Zelený ječmen při rýmě a bolavých uších
Zelený ječmen při rýmě a bolavých uších

Zelený ječmen je prospěšný také při rýmě a bolavých uších.
O nosních kapkách z ječmene jsem Vám poprvé psala v říjnu 2012. Ale až cca 4 roky poté jsem je "konečně" mohla také vyzkoušet. Měla jsem tehdy totiž několik dní ucpaný nos a rýma se stále ne a ne spustit. Důsledkem toho mě začala pobolívat hlava a cítila jsem také tlak v levém uchu.

Ač o ječmeni do nosu vím už 4 roky, stále jsem měla nějaké výmluvy, proč ječmen do nosu nekapat. Vždyť přece nemám žádné kapátko... Po 3 dnech jsem ale přestala řešit výmluvy a začala jednat. Jediné, co jsem doma našla, byl aplikátor z dětského sirupu Panadolu. Večer, když jsem si namíchala trochu hustší ječmen (vrchovatá lžička do cca 1 dcl vody), nabrala jsem 8 ml a začala si to pomalu vstřikovat střídavě do obou nosních dírek. Čekala jsem, že mi ječmen steče do krku, ale k mému překvapení, se to nestalo. Nos byl tak ucpaný, že neprošla ani kapka. Zato jsem ale prakticky okamžitě začala cítit úlevu v dutinách a když jsem naklonila hlavu nalevo, tak i v uchu. V noci jsem začala opět dýchat a cítit. Když jsem ráno aplikaci zopakovala, ječmen už do krku protekl. Ještě cca 2 dny jsem si ho kapala do nosu a bylo po rýmě.

Musela jsem si opět vzpomenout na kamarádku, které jsem cca před rokem poradila kapat ječmen do nosu a druhý den mi psala SMS, kde popisovala podobnou úlevu.

Když jsem se bavila s dalšími kolegyněmi o tomto tématu, došly jsme ještě k následujícím doporučením:
- Při aplikaci je dobré, hodně zaklonit hlavu a nechat ječmen natéct do dutin
- Použít je možné také běžnou injekční stříkačku, kapátko (např. z klasických kapek do nosu), nebo si nosní dírky vytřít vatovou tyčinkou namočenou v ječmeni

A víte, co je na tom nejlepší? Zabírá to bleskově a na rozdíl nosních kapek z lékárny to není návykové!

A ještě mě napadá, že by bylo dobré napsat Vám v této souvislosti také o využití mladého ječmene při bolesti uší. Některé kamarádky totiž zkoušely jeho aplikaci také v tomto případě, ale bohužel bez většího úspěchu. Nakonec bylo uši potřeba stejně píchnout. Když jsme to společně rozebíraly, došly jsme k závěru, že při zánětu v uchu je potřeba spíše vytáhnout horkost a vlhkost, než ji tam přidávat. Proto zřejmě ječmen v tomto případě napomáhá. Jak jsem ale psala výše, při začínajícím tlaku a bolesti v uchu bych zkusila ječmen opět kapat do nosu a hlavu naklonit k bolavému uchu. A ještě doplním "recept našich babiček", který využívala mamka, když jsem byla malá. V případě bolavých uší dala do kapesníku tvaroh (ne ten tekutý vaničkový, ale klasickou kostku) a ovázala šátkem. Pamatuji si, jak vždy úplně zežloutnul a vyschnul, ale horkost vždy spolehlivě vytáhnul, takže na píchání uší jsem nakonec nikdy nemusela.

Moc Vám přeji, abyste výše uvedené rady nemuseli využívat, a kdyby přecejen, tak aby Vám spolehlivě pomohly!

Přeji Vám krásný podzim!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)