Moje zkušenost s jedením zelených potravin

09.05.2011

Vždy jsem byla poměrně zdravá, antibiotika jsem v životě potřebovala jen asi dvakrát. Nekouřím, nepiju žádné větší množství alkoholu, na druhou stranu jsem ale nikdy příliš neřešila zdravou stravu, natož nějaké potravinové doplňky. Proto jsem asi půl roku nijak nereagovala ani na nabídku zelených potravin.

Situace se změnila v lednu roku 2008. Ač jsem měla zdravého tříletého synka, právě mi končilo šestinedělí po druhém potratu v řadě, ke kterým docházelo v 1.trimestru. V době, kdy už mělo být vše za mnou, přišlo ohromné krvácení. Ukázalo se, že kyretáž, kterou jsem podstoupila, nedopadla úspěšně a byla jsem objednána na druhou, která již dle slov lékařů měla vše ukončit. V té době jsem měla málo železa a z tabletky Feronnatu se mi udělalo tak zle, že jsem další už nedokázala pozřít. Vzpomněla jsem si na zelené potraviny a došla si pro své první krabičky ječmenu a chlorelly. Nečekala jsem nic víc, než že bych si mohla doplnit železo. Předoperační vyšetření k velkému údivu lékařů ukázalo, že již po týdnu jedení zelených potravin je železo skutečně v normě. Podle plánu jsem pak došla na druhou kyretáž a věřila, že je vše zdárně za mnou.

Bohužel se ukázalo, že ani druhý zákrok nebyl úspěšný a během 3 týdnů přišlo opět ohromné krvácení. V organismu stále byla nějaká rezidua a těhotenský hormon HCG stále nechtěl klesnout na hodnotu <1, která je normální. Každé 3 dny jsem chodila na odběry a sledovala, jak hodnota postupně pomalu klesá, z čehož byl pan doktor poměrně překvapen. Pak přišlo další ohromné zakrvácení a podařilo se - HCG bylo normální. S mým gynekologem jsme věřili, že nyní už si tělo poradí. Následující 2 týdny jsem ale nadále krvácela. Jelikož bylo těžké odhadnout, jak dlouho to může ještě trvat, byla mi nakonec doporučena hysteroskopie. Opět jsem věřila, že už tím vše končí, ale když jsem se probudila z narkózy, bylo mi sděleno, že reziduí bylo příliš mnoho a nepodařilo se vše vyčištit. Z ambulantního zákroku se stala hospitalizace do druhého dne a byla jsem objednána za 14 dní na další hysteroskopii, která měla dočistit zbytek dělohy a pak za měsíc ještě jednu kontrolní, už bez narkózy. Za týden jsem šla na kontrolní ultrazvuk a paní doktorka se nestačila divit, prý ještě neviděla, aby se někdo dočistil sám. Takže poslední narkóze už jsem unikla. Kontrolní hysteroskopie už jen potvrdila, že šestinedělí po 6 měsících úspěšně skončilo...

To, že jsem 3x překvapila lékaře, pro mě byl velký důkaz, že zelené potraviny fungují. Je to jednoduché - když má tělo to, co potřebuje, dokáže si poradit s lecčíms. Přesto mě ale překvapilo, když mi pak v létě poprvé od puberty nenaskočila solární alergie.

Když jsem se dala konečně dohromady, začala se hledat příčina potratů. Byla jí moje vysoká buněčná imunita, která způsobovala, že můj organismus plody vypuzoval. Bylo tedy potřeba imunitu snížit, a tak mi byl předepsán kortikoid Prednison. Má hodně vedlejších účinků, z nichž se u mě myslím i díky zelenému naštěstí žádný neprojevil. Jen jsem trochu přibrala. Ale neklesla mi celková imunita a ječmen mě perfektně odvodňoval (což se mi pak potvrdilo i během těhotenství). Takže i tuto "zkoušku" zelené potraviny zvládly "na výbornou". Po půl roce nám již dovolili otěhotnět, Prednison jsem ale musela užívat dál, až do ukončení 1.trimestru. Otěhotnět se nám naštěstí podařilo během 3 měsíců.

Aby nebylo vše příliš jednoduché, prakticky až do 15.týdne těhotenství jsem ale stále špinila nebo krvácela. Asi nemusím říkat, že to bylo psychicky hodně náročné období. Bála jsem se dalšího potratu. Příčinou ale tentokrát byl s největší pravděpodobností syndrom mizejícího dvojčete, takže od 16.týdne bylo těhotenství naprosto bezproblémové. Veškeré testy vycházely ukázkově. Nezopakovaly se ani křeče v nohou, ani jsem nezadržovala vodu jako při 1.těhotenství. I porod byl výrazně jednodušší a rychlejší a 4.2.2011 se mi narodil zdravý synek.

Regenerace po porodu proběhla až neuvěřitelně rychle, organismus se vyčistil během 3 týdnů. Adámek je moc hodné, klidné, usměvavé miminko, ozvat se dokáže jen tehdy, když má hlad. Také jemu už zelené potraviny dělají dobrou službu, zatím prostřednictvím mlíčka. Párkrát se totiž k ránu stalo, že brečel kvůli "prdíkům" (přestože přes den bylo vše v pohodě). Ale poté, co jsem začala i po nočním kojení jíst chlorellu, bylo po problému.

Zkrátka, jak už to bývá - všechno zlé je pro něco dobré. Takže jsem moc ráda, že nakonec všechno dobře dopadlo a že jsem kvůli zdravotním potížím do života zařadila zelené potraviny. A se mnou také moji nejbližší - manžel a starší syn, který jinak nejí zeleninu a téměř žádné ovoce. Takže jsem ráda, že si potřebné látky zajistí tímto způsobem. Oproti ostatním dětem v okolí je mnohem víc zdravý, a když náhodou ve školce něco chytne, přijde si pro více "zelených bonbonků" a průběh nemoci je vždy velmi mírný a rychlý. Ječmen mu dlouho nechutnal, nyní ho ale vyžaduje, a když náhodou zapomenu, tak se o něj hlásí...

Na ječmen a chlorellu zkrátka nedám dopustit a vřele je doporučuji všem lidem ve svém okolí. Přestože už jejich schopnosti znám, stále mě nepřestává překvapovat, s jakými všemi zdravotními problémy dokážou lidem v mém okolí pomoci.
A největší radost mám, když někdo z mých přátel zařadí zelené potraviny do jídelníčku jen tak, preventivně a nečeká až nějaké zdravotní problémy přijdou, jako jsem to udělala já...

V Neratovicích dne 9.5.2011
Marcela Kovaříková

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo mě můžete kontaktovat.
Ráda vyřídím Vaši objednávku a zodpovím Vaše dotazy :-)