Nosní kapky z ječmene vyřeší i "zastydlou" rýmu

08.02.2024
Nosní kapky z ječmene vyřeší i "zastydlou" rýmu
Nosní kapky z ječmene vyřeší i "zastydlou" rýmu

Dnes bych Vám ráda představila další tip, jak je možno využít naše zelené potraviny. Tentokrát půjde konkrétně o ječmen, který je možné účinně využít místo nosních kapek.

Osobně jsem se s tímto nápadem poprvé setkala v roce 2012, tj. až po 4 letech pravidelné konzumace zelených potravin. Tehdy to napadlo moji kamarádku Míšu, která s "plným nosem" bojovala prakticky celý život. Většinou se snažila zvládnout to bez jakéhokoliv léčení, ale v té době to bylo už natolik nesnesitelné, že si zakoupila v lékárně Nasivin. Bohužel zjistila za necelý týden, že na něm začíná být závislá (tj. mnohem dříve, než píšou v příbalovém letáku). Napadlo jí tedy lahvičku s kapátkem využít, nicméně místo zakoupených kapiček do ní odlila každé ráno trošku z namíchaného ječmene, který pila. 
A světe div se, ono to opravdu zabralo. Během pár dní začala cítit, že nos se uvolňuje, navíc měla pocit, že mizí i "zastydlá rýma", se kterou se jinak velmi těžko bojuje. Sliznice se přitom nijak nepoleptaly, ale naopak zahojily. Kombinace protizánětlivého chlorofylu, zásaditého pH a přírodního antibiotika chlorellinu tedy opět zafungovala :-)

Od té doby si na Míšu vzpomenu při každé rýmě. Máme doma schovanou pipetu z dětského sirupu a při rýmě ječmen úspěšně aplikujeme. Chce to hodně zaklonit hlavu, aby se dostal i do dutin. Když jí otočíte na stranu, většinou začnete cítit také velmi příjemné "popraskávání" v uších. (Jakákoliv tekutina aplikovaná do bolavých uší by byla problém, ale takto zevnitř jde o skvělou prevenci zánětu středního ucha).

A pokud vím, hodí se ječmen dobře také do konvičky na vyplachování nosu.

Co dodat? Snad jen přání, abyste tento tip nemuseli vůbec využívat.
Ale kdyby přecejen, pak budete připraveni :-)

Hodně zdraví,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)