Porovnání zelených potravin a léků

09.12.2015

Milí přátelé zelených potravin,

přicházím s letos již posledním zeleným pozdravem. A tentokrát bez dlouhého úvodního povídání přejdu rovnou na hlavní téma, kterým je: "Porovnání zelených potravin a léků"

Chtěla bych se trochu zamyslet nad tím, jak vlastně vnímáme zelené potraviny. Většina z nás si je zcela logicky spojuje se zdravím, což je v pořádku. V pořádku ale není, že někteří lidé je považují za léky. Vždyť ječmen a chlorella jsou pouze obyčejná (nebo spíš neobyčejná :-) ) zelenina. (Přestože je máme v prášku a tabletách). Všimli jste si také toho, že řada lidí zelené potraviny užívá? Já je tedy jím a piju...Pojďme si tedy shrnout hlavní rozdíly mezi chemickými léky a zelenými potravinami:
- Chemické léky tělo zanáší, zelené potraviny je čistí a jako bonus i sytí
- Zásadní rozdíl je, že zelené potraviny pomáhají našemu tělu bojovat s příčinami zdravotních problémů, zatímco léky většinou pouze zakrývají příznaky. (Někdy se lékům nevyhneme, ale vždy je dobré snažit se užívat je pouze po dobu nezbytně nutnou a zároveň pracovat na zvýšení vlastní imunity)!
- A zatímco léky bychom se měli snažit užívat co nejkratší dobu, zdravé jídlo bychom měli zařadit dlouhodobě!
- Chemické léky mají většinou celou řadu nežádoucích vedlejších účinků, jediný vedlejší účinek zelených potravin je to, že se nám zlepší i jiný zdravotní problém :-)
- A ještě jedna úvaha - zatímco léky je po odeznění zdravotního problému potřeba vysadit, "vysazovat" zelené potraviny je zbytečné a není to ani moudré. Vždyť nejlepší v boji se zdravotními problémy byla, je a vždy bude prevence!

A na závěr této úvahy uvedu větu od MUDr. Laciny, kterou řada z Vás jistě zná, ale která je podle mého názoru jednoduchým shrnutím a vysvětlením vztahu zelených potravin a léků : "Ač nejsou zelené potraviny lékem, přesto léčí. Pomáhají totiž tělu vzbudit a podpořit jeho vlastní potenciál a imunitu k léčení zdravotních potíží."

A dnešní zelená zkušenost opět jen doloží výše napsané - Dito, Álo, moc díky za její poslání.

"Dobrý den, jmenuji se Ála a jsem zelenojedlík, i když s pauzou. Na doporučení Dity jsem chtěla získat energii a vyčistit si organismus, který je velmi důležitý pro naše zdraví.Tak jsem jí oslovila a rok jsem pila a jedla ječmen a řasu. Měla jsem problémy s tlustým střevem a mám to i dědičné - rakovina tlustého střeva. První prohlídka, tzv. kolonoskopie po půl roce dopadla daleko lépe, než před užíváním zelených potravin, nehledě na to, že jsem opravdu nabrala energii pro práci i pro radost z pohybu. Užívala jsem si dále a těšila se na každou dávku zeleného. Každý známý se mně ptal, tzv. "co si šleháš" a já na to: "jen zelené". Neměla jsem únavu, měla jsem pěknou pleť, zmizely mi ekzémové boláčky, zhoustly mi vlasy, najednou jsem měla zdravé dásně - mám velmi vysoký sklon k jejich zánětlivosti. Prostě bylo to na správné cestě. Těšila jsem se na další vyšetření, kde opět budou lepší hodnoty cholesterolu, cukru, kyseliny močové atd., protože mám i dědičnost v zánětech ledvin - mám slabé stěny, které propouští krev do moči. A napodruhé po půl roce to vyšlo nádherně. Co děláte paní? Vy máte hodnoty jako zdravá.

Létala jsem vzduchem a měla radost, jak jsme to se zeleným zvládli. A to jsem kuřák, a kávu miluji. Občas si dám bůček a knedle a nedržím žádnou dietu, jenom málo solím.

A najednou velké bum, v červenci letošního roku jsem si bohužel neopatrným skokem do trávy zlomila kotník u pravé nohy - tříštivá zlomenina a utržené vazy u obou kotníků pravé nohy. Musela jsem okamžitě přestat se zelenými potravinami, ředění krve, léčba silnými prášky a zelené nahradil Wobenzym. Proti němu nemám nic, je to pomocník v těchto úrazech a léčbě. Ale to zelené mi chybělo, chybělo mi měsíce a už jsem se těšila, jak začnu pít ječmen a jíst chlorellu. Jenže ouha, zlatý stafylokokus a zase těžká antibiotika a nic jiného. Vážení přátelé zeleného, už mám nakoupeno od Dity a v pondělí 16. 11. jdu na kontrolu i s výsledky zánětu. Doufám, že budou dobré a já začnu opět jíst a pít zelené a těším se jak malá holka, protože mé výsledky jsou po užívání antibiotik špatné, cukr rozhozený, ledviny narušené, tlak nahouby. Ale zahájím a bude to do půl roku určitě fajn, protože už to mám jednou za sebou a vím, že to je správná cesta ke zdraví. Přeji všem zeleným lidem hodně zdraví a štěstí a fandím Ditě a všem co tento úžasný produkt užívají. Vaše Ála - 56 let."

A ještě prozradím, že výsledky skutečně dopadly dobře!

A to je pro dnešek vše. Přeji Vám všem krásné předvánoční období a ještě hezčí svátky. A pokud stále ještě nevíte, co dát pod stromeček, zelené potraviny jistě nejsou špatným nápadem. Pravidelní a dlouhodobí čtenáři mých pozdravů si ale možná vzpomenou, že jsem toto téma rozepisovala před 2 lety a upozorňovala na to, abyste nezapomněli k produktům dát také potřebné informace a motivaci, aby příjemci Váš dárek skutečně docenili!

Děkuji Vám za celoroční přízeň a těším se napísanou v novém roce!

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)