Prevence se "selským rozumem" - podle našich babiček

13.10.2013

ŘÍJNOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

měsíc opět uplynul jako voda, a tak přicházím s dalším zeleným pozdravem. Možná si vzpomenete, že v tom minulém jsem se zaměřila hlavně na prevenci. A jako bych si toto téma přivolala do života, setkala jsem se v této souvislosti hned se 2 zajímavostmi. 

První z nich byla úžasná věta od Hanky Synkové z publikace "Knihovnička meduňky -"nebuďme kyselí, buďme zdraví", která zní: "Léky od farmaceutických firem nám dokážou zachránit život, neumí nám ale vrátit zdraví..." To bych podepsala. Opravdu - jsem toho názoru, že pro vyřešení akutních problémů, jsou léky potřeba, musí se ale brát s rozumem. Navíc mají většinou vedlejší účinky a v každém případě naše tělo překyselují a zanášejí. Proto je po jejich dobrání důležité využít přírodní způsoby, jak se opět dostat do kondice.

No a pak mě zaujala a možná i trochu vyděsila studie, se kterou jsem se setkala na Internetu. Zde jsem se totiž dočetla, že bychom se měli vrátit k přírodě a receptům našich babiček, protože v dnešní době se mnoho dětí už rodí s rezistencí k mnoha druhům antibiotik. I zde je doporučována prevence, prevence, prevence...

A protože už jsem dlouho nepsala žádnou vlastní zelenou zkušenost, dnes to napravím a napíšu Vám o mých synech.

Nejprve o tom starším - druhákovi. Mluvila jsem s 2 učitelkami z jeho školy. Vzhledem k tomu, že jsme nedávno nosili domácí úkoly nemocné sousedce z vedlejší třídy, její paní učitelka nabízela, že až bude Tom nemocný, může mu zas nosit úkoly na oplátku ona. Na to naše paní učitelka povídá: "Tomáš to nepotřebuje, to je držák, vůbec nemarodí". (A to podotýkám, že Tom nejí téměř žádné ovoce a vůbec žádnou zeleninu).
A neopomenu ani mladšího Adámka, v únoru mu budou 3 roky. Tomu zas dělali krevní obraz. Pan doktor to zhodnotil slovy, že takto ukázkový v jeho věku už dlouho neviděl...
Že by to byla náhoda?
Rozhodně ne, jen mají pravidelně v jídelníčku naše zelené potraviny, díky nimž jejich těla prostě fungují lépe. Jsem za to opravdu ráda, protože jako matka mám čisté svědomí, že i bez ovoce a zeleniny, mají kluci dostatečný přísun všech vitamínů a minerálů. A věřte, nevěřte - navíc jim to chutná. (Ikdyž přiznávám, že tomu tak nebylo od začátku - na chuť zeleného si museli nejprve zvyknout. Takže pokud náhodou Vašim dětem chlorella nebo ječmen nechutnají, nevěšte hlavu. Hlavně je nenuťte, ale spíš jim jděte příkladem...).

A to je pro dnešek vše. Mějte se moc fajn a za měsíc napísanou,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)