Připravme se včas na zimu pomocí ječmene a chlorelly

05.09.2013

ZÁŘIJOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

zdravím Vás v novém školním roce J.

Ikdyž počasí máme stále ještě krásně letní, tedy alespoň ve dne, musíme si uvědomit, že podzim už je opravdu tady. A myslím si, že je skutečně ten pravý čas připravit tělo na zimu. Využijeme-li totiž darů přírody, musíme počítat s tím, že účinek nepřijde okamžitě, ale až po určité době. Takže pokud náhodou někdo z Vás v letních měsících polevil nebo o obohacení jídelníčku zelenými potravinami teprve uvažuje, doporučuji dále neváhat :-)

Proč už nyní?
U našich zelených potravin je magické minimum jedení doba 3 měsíců. Musíme dát totiž tělu prostor, aby se řádně pročistilo, a imunita nastartovala. Nesmíme zapomínat, že jde o velmi účinnou prevenci. (V této souvislosti se s Vámi musím podělit o trefné přirovnání, které jsem nedávno slyšela: "Antikoncepce ve 3.měsíci těhotenství už také nezabírá").

Ale zpět k detoxikaci našeho těla. Většina z nás to zná - začátek jedení zelených potravin může být spojen s dočasným zhoršením nějakého zdravotního problému, které je způsobeno právě čištěním organismu. Nejčastěji se to týká alergií či ekzémů, ale také se mohou otevřít některé starší nedoléčené neduhy, jako jsou zapouzdřené záněty či přechozené chřipky. Je ale důležité se rozhodnout, zda se s nimi vypořádat jednou pro vždy. Pokud je v těle ponecháme, neznamená to, že se nikdy neprojeví. Naopak. A věřte, že si vyberou tu nejnevhodnější chvíli. Jistě už jste se setkali s lidmi, kteří říkají, že byli celí život zdraví a najednou řeší jeden zdravotní problém za druhým. To není náhoda. Pouze staré nedoléčené neduhy čekají, až se tělo dostatečně oslabí, a pak udeří... Takže se myslím shodneme, že pročistit tělo, je užitečné. A kdy jindy se do toho pustit než nyní - kdy jsme po létě odpočatí, plní energie a neútočí na nás tolik virů a bakterií jako v zimním období?

Ještě připomínám, že pokud bude někdo se zelenými potravinami (znovu) začínat, měl by je do života zavádět postupně. V případě zájmu s dávkováním samozřejmě ráda poradím...A v této souvislosti mě napadá ještě jedna téměř řečnická otázka - Myslíte, že je dobré dělat v jedení zelených potravin přestávky, když je pak nutné tělo opět čistit?

A protože je dnešní zelený pozdrav laděný v duchu přípravy na zimu, hodí se mi připojit zelenou zkušenost z loňského lyžařského úrazu - v příloze posílám také ilustrační fotografie - Marti, moc díky za poslání

"Posílám zkušenost se svým synem 21 let. V únoru 2013 spadl na sjezdovce v Rokytnici na lyžích. Naštěstí helmu na lyžích vždy používá, (asi mu zachránila život). Po pádu zůstal ležet v bezvědomí, ve kterém byl asi 30 min. s občasným vědomím. Byl vrtulníkem transportován do Traumatologického centra v Liberci pro podezření na krvácení do mozku.

Zde bylo provedeno celotělové CT. Závěr: bezvědomí, otřes mozku, odřeniny v obličeji, naražená páteř a pravé rameno. Syn na JIPu odmítl ošetřování obličeje desinfekčními prostředky s tím, že maminka donese chlorellu a ječmen :o)

Úraz se synovi stal 11.2 a od 15.2 jsme obličej ošetřovali rozdrcenou chlorelou ve vodě. Vatu jsem namáčela do chlorel. roztoku a poťukávala obličej asi 3x denně. Již po 3 dnech se obličej začal hojit a do týdne neměl na obličeji ani stroupek.

Syn ještě týden promazával obličej sádlem, aby zmizely načervenalé fleky po strupech a další týden již nebylo poznat, že měl někdy obličej odřený. Jinak syn jí a pije ZP asi 4 roky v preventivních dávkách, a to také určitě pomohlo k rychlejšímu hojení i celkové rekonvalescenci po úrazu. Martina S."

A já už pouze doplním, že jsem v úterý večer byla zas jednou nešikovná a spálila si prst o toustovač. Okamžitě mi vyskočil puchýř asi 2x2 mm a prst mě i po 30 minutách chlazení stále pekelně pálil. Namočila jsem chlorellu a přiložila ji na postižené místo. Pálení prakticky okamžitě přestalo, ale pokaždé, když jsem chlorellu sundala, prst začal opět pálit. Tak jsem ji na noc přilepila náplastí. Ráno jsem se nestačila divit. Puchýř přilnul k prstu, nic mě nebolelo, jen kůže v místě popálení byla světlá. Druhý den už to nebylo ani vidět. Fotky nemám, ale zato mi zůstala radost z dalšího důkazu, jak výborné hojící účinky chlorella má.

Co dodat závěrem? Přeji Vám, ať tipy z dnešních zelených zkušeností nemusíte zkoušet :-)

Mějte se krásně a těším se napísanou opět za měsíc,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)