Proč mi zelené potraviny "nefungují"?

11.11.2014

LISTOPADOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

připadá mi, že letošní rok koně se v tomto období projevuje s velkou intenzitou, protože měsíc od minulého pozdravu uběhl opravdu rekordní rychlostí...

Posílám tedy další z našich pravidelných zelených pozdravů. A čem bude dnes? Byla bych moc ráda, kdyby Vás dnešní téma přivedlo k zamyšlení... Nápad mi vnukla kamarádka Martina, která šíří zelené potraviny do svého okolí stejně nadšeně jako já. Když jsme se bavili o tom, jak někteří lidé v našem okolí "fungují".

Pravidelně potkáváme lidi, kteří si stěžují na zdravotní problémy všeho druhu, ale přitom příliš nechtějí něco v životě měnit a řešit. Potřebu pravidelného zdravého stravování nevidí, a tak ani zelené potraviny do jídelníčku nezařadí nebo zařadí, ale když hned "nazaberou", tak je odsoudí. Popř. vydrží 3 měsíce, ale hlásí, že ani po "takhle dlouhé době", se jim všechny zdravotní problémy nevyřešily. Přitom ale třeba kouří a jsou v permanentním stresu...
Takže znovu musím zopakovat - zdravé jídlo naše tělo potřebuje celý život. Jestli se běžnou průměrnou stravou zanášelo 20, 30, 40, 50 let (doplňte si každý sám), tak se opravdu nemůže zcela vyčistit za týden nebo 3 měsíce. Zařazení zelených potravin do jídelníčku mi proto připadá více než logické a hlavně neuvěřitelně jednoduché. Já např. znám většinu zásad zdravého stravování - jaké suroviny bych měla hledat, co z nich vařit, apod. Přiznám se ale, že na to nechci mít čas, je to hodně drahé a navíc mi to rodina nejí. A stejně se nestravujeme jen doma, ve školní jídelně či restauraci nám bohužel podle zásad zdravé výživy neuvaří :-( Takže trocha ječmene a řasy každý den mi přijde naprosto geniální způsob, jak tělo srovnat.
Kamarádka Pavla k tomu krásně řekla, že pokud máme někdo zdravotní problém a začneme se zelenými potravinami, "zahojí" se nejdřív to, co není vidět. Tělo se odkyselí, začne se zbavovat cukru, odbourá cholesterol, posílí cévy a začne mít prostor léčit si problémy, které vidíme. A máme-li nějaké hříšky proti zdravé životosprávě, kterých se nechceme zbavit, půjde to taky, ale pomaleji... A to sama začala jíst asi před rokem a půl zelené potraviny primárně kvůli akné, kterého se dodnes nezbavila. Ale je přesvědčena, že i toho se zbaví, když bude trpělivá...

A místo zelené zkušenosti Vám dnes připojuji e-mail od Martiny S, který mě inspiroval k dnešnímu tématu:

" Včera přišla dcera domů a říká "Mami ty lidi jsou fakt divný". Všichni se mračí nikdo se na nikoho neusmívá, všichni jsou nervózní, někam pospíchají a přitom ten život je tak krásný. Šla jsem domů z Pavláku pěšky (3 zastávky) - vše je krásně barevné, počasí na listopad velice teplé a já jsem byla šťastná :o).

Co MY potřebujeme ke štěstí ...?

Jestliže budeme mít 1:1:1 = plně hodnotnou STRAVU, dostatek POHYBU, vyrovnanou PSYCHIKU, tak budeme šťastní a víc nebudeme potřebovat !

A jak toho docílit ? Není to ZADARMO...

Často slýchám "Mám hrozné bolesti zad a nemůžu se toho zbavit" , "Jím zelené potraviny a jsem přesto nemocná"...atd.

Bohužel neradi slyšíme, že je to JEN NA NÁS. Lékaři, léčitelé, fyzioterapeuti, psychiatři nás navedou na tu správnou cestu, poradí, popř. doplní naši léčbu léky, bylinkami atd.

Ale jestli se tím budeme řídit a doopravdy to ODMAKÁME, je jen na nás. Bolesti zad neustoupí, když nebudeme cvičit, nezhubneme, když nevyřešíme stravu... atd.

Takže snažme se udržet v rovnováze stravu - pohyb - psychiku a máme vyhráno!

K tomu nám mohou pomoci ZELENÉ POTRAVINY - čistí a vyživí tělo, dodají energii, tím pádem má tělo chuť k pohybu. A jestliže máme dostatek pohybu, jsme šťastní a rozdáváme radost a lásku také okolo sebe :o)))

A O TOM TO JE! Pojďme na tom zapracovat.... Martina S."

Myslím, že k tomu již není co dodat!

Děkuji za pozornost a těším se napísanou opět za měsíc,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)