Zavádění chlorelly - účinný boj proti gynekologickým zánětům

10.07.2012

Milí přátelé zelených potravin,

již tradičně Vám zasílám několik informací ohledně zelených potravin, tentokrát inspirovaných krásnými letními dny :-)

Začnu ryze prakticky důležitým připomenutím:

Týká se skladování našich zelených potravin. Dejte v těchto horkých dnech pozor, kde je uchováváte. Neměly by být v teplotě vyšší než 30 stupňů, aby byla uchována jejich živost a zejména pak enzymatická hodnota!

A nyní již zasílám jeden zajímavý tip. Víte, že zelené potraviny je možné také zavádět?

Kdo z nás jí zelené potraviny delší dobu, tak podobné problémy většinou neřeší, ale v těchto letních dnech, po koupání ve veřejných bazénech, nás může nějaký ten gynekologický zánět zaskočit. V tomto případě se nebojte chlorellu zavést. Akorát - jak trefně připomínal MUDr. Lacina na jedné z přednášek - nezapomeňte na to upozornit partnera. A nedivte se, když se řasa bude rozpouštět dlouhou dobu. Kdo z Vás ji cucá, ví, jak dlouho to trvá v ústech za pomoci slin. Zavedená se rozpouští ještě mnohem déle. A pro ilustraci a možná i pobavení připojuji tentokrát vlastní zkušenost právě na toto téma:

Vloni v létě jsem měla klíště a kvůli podezření na lymeskou boreliosu mi po dlouhé době paní doktorka předepsala antibiotika. Boreliosa se nepotvrdila, ale zato se velmi záhy dostavil gynekologický zánět. Bohužel to bylo v sobotu, navíc na chalupě, kde žádná lékárna nonstop otevřená není, a tak jsem se rozhodla poprvé v životě chlorellu zavést. Vůbec mi ale nedošlo, že v pondělí jsem objednaná na preventivní prohlídku na gynekologii. Ráno jsem se sprchovala a zjistila jsem, že tam řasy stále jsou, ale prostě není v mých silách je vyndat. Chvíli jsem uvažovala, že prohlídku zruším, ale nakonec jsem to pojala osvětově a vyrazila s letáčkem chlorelly. Sestřičce jsem nahlásila, jak jsem si pomohla, takže ať se případně pan doktor nelekne, že neplesnivím, že je to jen chlorella. Pak jsem ho z kabinky slyšela jak říká: "Ty řasy, to je dobrá věc, to by i mohlo fungovat. Ona je v tom kyselina boritá.... Paní Kovaříková, pojďte si dál. Funguje Vám to?" Pak mě vyšetřoval: "Jo jo, ještě tu jsou, no necháme je tam, to by byla škoda". No a na závěr mi jen doporučil, že kdyby to nestačilo, ať si koupím boraxové globule, že ty jsou taky přírodní. Ale stačilo to :-)

Tak užívejte krásných letních dní a přeji ať nemusíte dnešní recept vyzkoušet :-)

A pánům se omlouvám - příště zkusím zařadit nějaké mužské téma. (Má-li někdo nějaký nápad, určitě mi jej pošlete).

Marcela


V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)