Zbavit se solární alergie je možné

12.05.2024
Zbavit se solární alergie je možné
Zbavit se solární alergie je možné

Solární alergie byl jedním z "drobných" zdravotních problémů, které jsem měla před 15 lety, kdy jsem začínala s ječmenem a chlorellou. Myslela jsem si, že k životu prostě patří a musím se s ní smířit. Dnes už vím, že tomu tak není :-)

Kdo z Vás má se solární alergií zkušenost, tak si dokáže představit, jak velká úleva je, když se jí zbavíte. Jedná se o nehezkou vyrážku, která je navíc silně svědivá. Dokáže člověku hodně znepříjemnit pobyt venku a hlavně letní dovolenou! Být u moře neustále v tričku s límečkem je opravdu omezující.

Osobně jsem zelené potraviny začala konzumovat v zimě z úplně jiných důvodů. Proto pro mě bylo velké překvapení, když se v létě neobjevila solární alergie, se kterou jsem bojovala prakticky od puberty. A nebyla jsem sama, kdo se solární alergie díky ječmeni a chlorelle zbavil. Můj tehdy 3-letý syn jako malý musel v létě prakticky stále nosit tričko, aby se neosypal. A protože chlorellu začal jíst jen pár týdnů po mě, ani jemu se už ekzém neobjevil. A od té doby solární alergii prostě nemáme.

Věřte, že i předtím jsem dělala všechno možné, abych se jí zbavila. Zkoušela jsem např. kúru beta karotenu, dále všemožné opalovací krémy, ale vše bez výsledku. Jak je tedy možné, že zelené potraviny zafungovaly a fungují dodnes?
Je to hlavně díky jejich komplexnosti. Obsažený beta karoten jistě pomáhá, ale sám o sobě by nestačil. Příroda k němu "přimixovala" mnoho dalších látek a vytvořila tak dokonalý multivitamin, který je mnohem lepší než izolované vitamínové separáty, které nejenže moc nefungují, ale mohou dokonce i škodit. Dále je v zelených potravinách řada antioxidantů, které neutralizují negativní působení záření na naši kůži. A zapomenout nesmíme ani na chlorofyl, který je pro nás prospěšný podobně jako pro rostliny, kterým pomáhá na sluníčku neuschnout.

S ječmenem a chlorellou jsme zkrátka dobře chráněni zevnitř a navíc se mnohem lépe opalujeme (místo zčervenání kůže pěkně dohněda). Využít je můžeme velmi dobře i v případě spálení od sluníčka. Stačí udělat kašičku z vody, ječmene a chlorelly a spolehnout se na její chladivý a léčivý účinek.
Znám řadu dlouhodobých konzumentů zelených potravin, kteří si dovolili úplně vynechat opalovací krémy a plně se spoléhají na ječmen a chlorellu. Přiznám se, že to si po předchozích zkušenostech se solární alergií nedovolím, ale i tak si nyní pobyt na sluníčku užívám bez starostí.
Pokud tedy bojujete se solární alergií, doporučuji začít s chlorellou a ječmenem co nejdříve a pro ještě lepší a rychlejší účinek zařadit také mrkev a případně i bioaktivní kosmetiku Green Ways.

Přeji Vám, ať si užijete krásné jaro a léto plné sluníčka – samozřejmě bez solární alergie!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)