Zdravá a krásná pleť díky ječmeni a chlorelle

03.07.2021
Zdravá a krásná pleť díky ječmeni a chlorelle
Zdravá a krásná pleť díky ječmeni a chlorelle

Pokud i vy patříte mezi ty méně šťastné, kteří trpí na akné či jiné pupínky, mám pro Vás dobrou zprávu. Vydržíte-li zelené potraviny konzumovat dostatečně dlouho, Vaše problémy se určitě zlepší.

Nikdo Vám bohužel dopředu neřekne, jak dlouho to bude, protože příčin je tisíce a jejich vyřešení může trvat dlouhou dobu. Věřte však, že zlepšení pak už bude trvalé a na to se myslím vyplatí počkat. Jedné mé "nejmenované" kamarádce trvalo 2 roky, než se jí pleť zlepšila. Nyní jí ale má opravdu jako dětskou prdelku. (Marti, promiň mi to přirovnání) :-)

Nevýhodou v případě těchto problémů je i fakt, že se velmi často pleť na začátku konzumace zelených potravin v důsledku detoxikace ještě více zhorší. To je ovšem potřeba brát jako pozitivum a důkaz, že se opravdu začíná něco pozitivního dít... Vím, že rychlá řešení v podobě různých mastiček, jsou velmi lákavá, je ale potřeba si uvědomit, že tím pouze přerušíme čistící proces a skutečný problém nadále zůstává ukrytý v našem těle a čeká na vhodnou příležitost, kdy se opět projevit (většinou v ještě horším měřítku než tomu bylo naposledy).

Ječmen a chlorella nám v tomto případě hodně pomáhá nejen vnitřně, ale je zde i možnost zevního použití v podobě různých pleťových masek z ječmene nebo řasy, která je již nějakou dobu dostupná také v prášku. Rozmíchat je můžete v malém množství vody nebo v kosmetické vazelíně. Například osmnáctiletá dcera mé kolegyňky ječmen odmítá pít, pleťovou masku si ale na noc udělat nezapomene nikdy... Malým dětem některé z nás také mazaly zeleným (dnes již zmíněné) opruzené prdelky či pupínky při neštovicích. (Na tomto místě opět připomínám, že ječmen z důvodu velkého množství enzymů v případě živých ran na rozdíl od rozdrcené řasy hodně pálí.)

Já osobně na akné naštěstí netrpím, ale když už se mi udělá nějaký pupínek, "rozňoupu" ho vždy až do krve. Od té doby, co jím zelené potraviny, se mi ale tyto stroupky hojí až neuvěřitelně rychle. A pokud mám příležitost začínající pupínek včas namazat kašičkou z ječmene, tak většinou ani "nevykvete"...

Přeji krásné letní dny!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)