Zelené potraviny a biologický věk

11.02.2014

ÚNOROVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

ani se mi nechce věřit, že dnešním zeleným pozdravem s pořadovým číslem 25 začínám už 3.rok pravidelného zasílání tohoto měsíčníku. A tak mi dovolte hned na začátku trochu nostalgie. V únoru 2012 jsem opravdu ani netušila, kolika lidem bude zelený pozdrav dnes chodit. Protože si ho přeposíláte, tak se přesný počet vlastně nikdy nedozvím. Každopádně mám vždy velkou radost, když mi dáváte osobní nebo i jen e-mailové zpětné vazby, a vím, že tyto informace nesepisuji zbytečně :-)

A nyní už k dnešnímu tématu - Zelené potraviny a biologický věk

Přiznám se, že jsem dlouho přemýšlela, jaké téma tentokrát zvolit. A jako vždy se mi nabídlo takříkajíc samo. Nejprve mi přišla zkušenost, kterou níže připojuji, a pak, při rodinné oslavě chtěl být švagr vtipný, a tak od něj zazněla tato věta: "Při vašem životním stylu si můžete být jisti, že budete žít až do smrti". Nejprve jsem se tomu s ostatními zasmála, ale pak mi došlo, že to vlastně vůbec není o délce života, ale o jeho kvalitě!

Podívejme se okolo sebe, kolik lidí bere doživotně nějaké léky. A v jakém věku? A na jaké všechny neduhy si mnozí stěžují - počínaje únavou, přes bolest čehokoliv až po rozličné diagnostikované choroby. A kolik lidí vypadá starší než ve skutečnosti je?
Tyto problémy ale většinou nemají ti z nás, kdo už po nějakou dobu jí naše zelené potraviny... Není to náhoda - při dostatečně dlouhé konzumaci ječmene a řasy se totiž většina zdravotních problémů postupně zmírňuje a řeší, lidem se vrací dobrá nálada a mohou se opět začít aktivně hýbat a žít. A začínají tak vypadat a cítit se mladší než ve skutečnosti jsou. A právě v tom vidím ohromnou sílu zelených potravin!

Pokud by toto téma někoho z Vás více zajímalo, doporučuji si půjčit knihu o chlorelle od majitele GW Václava Rathouského, kde se tomuto tématu podrobně věnuje (na str. 80).

A jak jsem slíbila, připojuji 1 praktickou ukázku s příhodným titulem "Naše babi a ZP", jak mohou zelené potraviny zapůsobit na staršího člověka. Marti a Ivano, děkuji za její poslání.

"Moje maminka začala s jedením zelených potravin v září minulého roku. Kupodivu jsem ji ani moc nemusela přemlouvat. Stále se mnou konzultovala pomalé nastoupávání dávek, dodržovala i odstupy od svého léku na tlak, který byl jedním ze dvou, které ve svých 83 letech užívala (Tulip na cholesterol už mohla vysadit). Nikdo z nás ale netušil, jak na ní oba produkty zapůsobí. Jezdíme za ní pravidelně každý týden (dorážíme v pátek večer). Po 3 týdnech nás maminka zaskočila zprávou, že nám připravila práci. Sama zlikvidovala sazenice rajčat, která už doplodila(bylo jich 30) a zmizely i jejich opory ve stejném počtu. Maminka mluvila o tom, že má velkou chuť do práce a cítí se dobře. Měla jsem obavu, zda práci nepřehnala a nebude jí hůře, ale nic takového se nestalo. Naopak aktivity se stupňovaly a elánu neubývalo ( zahrádka je její velký koníček). Když jsme přivezli s sebou na víkend pravnoučka, babička se k němu shýbala a hrála si s ním na zemi. Sama si všimla, že se jí při zvedání od Matyáše netočila hlava. Poruchy rovnováhy byly u ní totiž dříve hodně časté. Stejně tak se nemohla podívat nahoru a proto už několik let nevěšela prádlo a neuklízela ve výškách ( dnes už se může i mírně zaklonit). Začátkem prosince mi maminka říkala, jak se jí dobře chodí, a že jí tolik nebolí nohy. Doma chodila vždy bez opory, ale ven si brala hůlky, nebo jednu hůlku. V prosinci si jí už nevzala na mikulášskou, kterou místní pořádají pro děti a seniory. Mnoho let jsem maminku přemlouvala, aby si nechala dovážet obědy. Na setkání se potkala s příbuznou, sama se s ní domluvila a od dalšího týdne začala brát obědy, které si moc pochvaluje (chuť k jídlu má takovou, že sní vždy celý oběd). Vrací se jí i cit do prstů na rukách (ruce jsou i teplejší), je schopna navléct jehlu a šít. Sama si ručně zkrátila novou záclonu. Říkala sice, že jí to trvalo dvě hodiny, ale udělala to tak pečlivě a pěkně jako v letech, kdy šila na mne i na sebe. Jen uzlíky jí ještě nejdou. Už se těší, jak v únoru půjde na maškarní bál, který bude ve vedlejší vesnici. Je teď stále v mnohem lepší náladě, nic pro ni není problém. Věci řeší s mnohem větší rozhodností a sebedůvěrou. Maminka užívá ječmen i chlorelu 3x denně, v prosinci začala další balení. Ivana Černá"

Co k tomu dodat? Snad jen, abychom doporučovali zelené potraviny v hojné míře i starším lidem, a rozhodnutí, zda si je budou chtít dopřát, nechali jen a jen na nich...

A to je již pro dnešek vše, napísanou opět za měsíc,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)