Zelené potraviny, štípance a obtížný hmyz

30.07.2022

Posezení s přáteli na zahradě do pozdějších večerních hodin mi vnuklo dnešní téma. Najednou jsme totiž začali mít i další společnost - nevítanou. Se soumrakem se objevila spousta komárů. A protože se přes den větralo, doma jsme na tom nebyli o moc lépe. Co ale s tím?

Vzhledem k tomu, že jsem kdysi udělala velkou chybu a přečetla si příbalový leták prostředku proti hmyzu, který se zapojuje do zásuvky, tak ho od té doby nepoužívám. Posuďte sami: "Před zapojením odstraňte nebo zakryjte terária, akvária, zvířecí a ptačí klece. Vypněte filtry u akvárií. Nepoužívejte v uzavřeném prostoru". Mě to opravdu odradilo.

Naštěstí se ke mně dostala "babská rada", která je, jak už to bývá, o hodně zdravější. Pokud namočíte do vody hřebíček, Vaši domácí mazlíčci i vy sami budete v naprostém bezpečí a komárům se to líbit nebude. Takže hřebíček a sítě proti hmyzu a máte vyhráno :-)

Jak to ale souvisí se zelenými potravinami? V případě vyšší konzumace vitamínu B na vás hmyz tolik nepůjde. A v čem je tento vitamín obsažen? Tipujete správně, v ječmeni a hlavně pak v chlorelle! Po 13 letech konzumace zelených potravin mohu potvrdit, že štípanců mám mnohem méně než dřív. A za celou dobu jsem měla jen 2 klíšťata, což dříve bylo mnohem častěji. Ťuk ťuk.

A pokud Vás přece jenom něco štípne? Ať už je to komár, vosa, nebo včela (kterých tedy přes den potkávám letos také požehnaně), na zelené se opět můžete spolehnout. Obklad z ječmene nebo chlorelly štípance zklidní a jsou-li rozškrábané, ošetří a ochrání před infekcí.

Co k tomu dodat? Snad jen, abyste nemuseli použít ještě 1 radu od "zlých jazyků". Prý když si vezmete do ložnice miminko, komáři si Vás ani nevšimnou a "pochutnají si" na něm :-( Co si vzpomínám, tak to bohužel, když byli kluci malí, tak opravdu bylo. Tehdy jsem si ale přála, aby raději štípali mě :-(

Mějte se krásně, užívejte druhou polovinu prázdnin a přeji, ať tyto mé tipy pokud možno nepotřebujete...
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)