Co když zelené potraviny Vašim dětem nechutnají?

07.04.2015

"Co vše se dá udělat, když Vašim dětem zelené potraviny nechutnají?".

V prvé řadě musím zdůraznit, že nejdůležitější je vzor! Když nebudete děti nutit, ale uvidí Vás, jak zelené potraviny jíte či pijete, dříve nebo později je prostě budou chtít taky. Výborné je, pokud se podaří, aby viděly, že zelené potraviny jedí i jejich vrstevníci.

Ale co dělat když jim zelené opravdu nechutná? (Mimochodem většinou je špatná chuť důsledkem překyselení organismu. A dlouhodobé překyselení - už od dětství - je příčinou mnoha zdravotních problémů, zubním kazem počínaje, přes trávící problémy a bolesti kloubů až např. po osteoporózu. Proto doporučuji zabojovat a pH včas srovnat!)

S chlorellou je to většinou jednodušší, protože se dá zapít, aniž by děti chuť pocítily. Těm menším ji můžeme rozdrtit do jakéhokoliv oblíbeného jídla. Příliš nedoporučuji říkat, že jde o "zelené bombonky". Děti jsou pak připraveny na sladkou chuť a zklamání je veliké a mnohdy "nevratné". Větším dětem pak stačí vysvětlit, že to jsou vitaminy, které když budou jíst, tak nebudou nemocné.

S ječmenem je to o něco těžší. Ten musí vypít, a tak i "vychutnat". Zajímavé je, že on vlastně skoro žádnou chuť nemá. Je to spíše o té vůni čerstvě posekané trávy, která ne každému vyhovuje. A barva také není pro každého lákavá. Jaké jsou tedy možnosti?

  • Pít z láhve s úzkým hrdlem, brčkem nebo použít "stříkačku" od dětských sirupů.
  • Najít přijatelnou koncentraci - někomu více chutná "hustý" ječmen rozmíchaný jen v troše vody, někdo pro zvyknutí začne tak, že si 1 lžičku rozmíchá v litru vody a popíjí během dne.
  • Komu vadí vytvořená pěna, může si ječmen přelít do sklenice.
  • Další možností je udělat z pití ječmene rituál - pít s celou rodinou, přiťuknout si "na zdraví".
  • Menší děti přiláká nějaká zajímavá nebo zakázaná sklenička ("panák" či sklenka na nožičce).
  • Dobré je také vymyslet nějaký zajímavý název - např. rákosníčkův nebo Shrekův kouzelný nápoj. 
  • No a když nic z výše uvedených návodů nepomůže, můžete zpočátku míchat ječmen do nějakého 100% džusu dle chuti (mrkvový, pomerančový) nebo ochucené neperlivé dobré vody a postupně zvyšovat podíl vody - nápoj už nebude zásaditý, ale i tak dá tělu hodně - a uvidíte, že časem budete moct podíl džusu snižovat, až zjistíte, že už chuť ječmene Vašim dětem vlastně vůbec nevadí.
  • Je také možné začít se samotnou chlorellou a ječmen zařadit později, až se tělo odkyselí a díky tomu se změní i chutě.
  • A v neposlední řadě si můžete pořídit ječmen v tabletách a ty jednoduše zapít

Přiznávám, že asi nejhorší je přesvědčit ratolesti v pubertě. Zde pomáhá jedině dostatečná motivace. Pokud chtějí dobře vypadat, být dobří sportovci nebo jednoduše nemít pupínky v obličeji, budou ochotni konzumovat i zelené. (Samozřejmě tajně :-) ) A když ne konzumovat, tak jako masku na obličej určitě. Nebo aby se tak rychle neopily... Dcera mé kamarádky Míši například na diskotékách nabízí za tímto účelem kamarádům "géčka". Snad ji nezavřou :-)

Přeji, ať se k chuti ječmene brzy "propijete" a prospívá Vašemu zdraví :-)

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje


Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a
zodpovíme Vaše dotazy :-)