Zelený ječmen - zdravý energetický nápoj

14.04.2024
Zelený ječmen - zdravý energetický nápoj
Zelený ječmen - zdravý energetický nápoj

K dnešnímu tématu mě inspirovali lidé mluvící o jarní únavě, kterou aktuálně pociťují. Uvědomila jsem si totiž, že se mě vlastně také týká, ale zmírňuji ji pomocí nápoje ze zeleného ječmene.

Ječmen je opravdu skvělá pomoc ve chvíli, kdy se cítíme unaveni. Tento zdravý energetický nápoj je totiž plně vstřebaný do 20 minut a nástup energie je nepřehlédnutelný. Úplně nejlépe energii dodá, pokud je vypitý nalačno, ale v zásadě funguje kdykoliv. A pokud máte ječmen v tabletách, energii vám dodá také, ale účinek bude o něco pomalejší...

Na rozdíl od kávy, která některým z nás energii také dodává, po ječmeni nedojde k následnému útlumu. A když jsem u kávy, mám zde jeden tip, který možná někoho z Vás může inspirovat. Kafe mi totiž moc chutná a zvykla jsem si uvařit si jedno ihned po snídani. Často se mi ale stane, že mám během dopoledne chuť na další. A tak jsem se naučila dát si místo druhého kafe ječmen a musím říct, že je to naprosto skvělé. A možná je to i odpověď lidem, kteří říkají, že si ječmen nestíhají namíchat, přestože titíž lidé si klidně najdou čas na uvaření druhé kávy :-)

Čím to je, že ječmen dodává tělu energii?
Okamžitý příliv energie zajišťují hlavně enzymy, které jsou v něm obsažené skutečně v hojné míře. Základem je ale dlouhodobá konzumace zelených potravin – ještě více při kombinaci s chlorellou. Chlorella totiž pročišťuje střeva, a to pomáhá lepšímu využití veškeré kvalitní potravy, kterou konzumujeme. (Zanesená střeva omezují správné trávení. Řada živin námi jen "projde" a do těla se vůbec nedostane). Dlouhodobě více energie máme také proto, že je tělo dobře vyživováno a není překyselené.

A jak využívám nápoj zeleného ječmene pro dodání energie v praxi?
- Když pracuji delší dobu nebo ve večerních hodinách na počítači, namíchám si ječmen do velkého šejkru a popíjím. Mám vyzkoušené, že mi to pak mnohem lépe myslí.
- Na okresních přeborech ve stolním tenisu, které se hrají v zimě do pozdějších večerních hodin. Jedná se o 5 zápasů. Když mi docházejí síly, namíchám si ječmen a bez problémů zbylé zápasy dohraju.
- Při delší jízdě v autě na lepší soustředění za volantem.

Jistě Vás napadne mnoho další situací, kde ječmen využít. Případně mi je napište…

A pokud ještě nemáte nový šejkr – sportmixer, pak o něm začněte přemýšlet. Je velmi praktický a navíc i designový…

Přeji hodně energie všem!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)