Chlorella a ječmen - prášek nebo tablety?

28.02.2022
Chlorella a ječmen – prášek nebo tablety?
Chlorella a ječmen – prášek nebo tablety?

Také jste si někdy položili otázku, zda jsou zelené potraviny Green Ways lepší v prášku nebo v tabletách? Já ji dostávám hodně často, a proto jsem se rozhodla odpověď sepsat :-)

V prvé řadě je důležité, že ať už si vyberete prášek nebo tablety, jedná se u ječmene i chlorelly u tutéž surovinu, která není nijak upravená. Pro vznik tablet nebylo použito žádné pojivo, došlo pouze k mechanickému působení tlakem. Je třeba si tedy zvolit pouze formu podání. Odpověď na otázku "Co je lepší", tím pádem není jednoznačná, protože pro každého z nás je to něco jiného.

Co vše ale hraje roli při výběru chlorelly a zeleného ječmene v prášku nebo v tabletách?

1. Chuť
První a často rozhodující kritérium je, zda Vám zelené potraviny chutnají. Tablety můžete totiž snadno zapít, ale nápoj je potřeba si "vychutnat". V této souvislosti je jistě dobré dodat, že zatímco chlorella řadě z nás chutná a koušeme ji nebo cucáme pro její účinky v dutině ústní, kousnout do tabletového ječmene je pouze pro odvážné :-)

2. Pitný režim
Tělo potřebuje dostatečný příjem tekutin. Pokud zvolíme ječmen i chlorellu v tabletách, je proto potřeba řádně je zapít. V obou případech jde totiž o sušinu a nedodáme-li dostatek tekutin, mohli bychom si způsobit zácpu. Pokud tedy víte, že máte s pitným režimem problém, doporučuji spíše práškovou formu.

3. Vstřebatelnost
Zvláště u ječmene jde řadě z nás o rychlé dodání energie díky enzymům, které jsou v něm v hojné míře obsažené. (Je-li tedy čerstvý). Nápoj je kompletně vstřebaný do 20 minut, tabletám to bohužel trvá mnohem déle.

4. Forma podání
Pokud chcete dát zelené potraviny malým dětem do příkrmu, přidáváte je do smoothies či si z nich děláte masti nebo kašičky pro zevní použití, pak samozřejmě zvolte práškovou formu.

5. Pohodlí a možnosti
Člověk je od přírody pohodlný. Není proto divu, že některým z nás se prostě nechce ječmen rozmíchávat, proto raději zapijeme tablety. Často také pro míchání ječmene nemáme dostatek času nebo možnosti. Např. kamarádka jezdí s karavanem a tam nemá vždy vhodné podmínky pro míchání ječmene. Proto si pořídila ječmen v prášku i v tabletách a formu volí podle aktuálních možností.

6. Cena
A v neposlední řadě je zde hledisko ekonomické. Prášek vychází cenově příznivěji než tablety. U chlorelly není rozdíl nijak markantní - za stejnou cenu máme 350 g prášku a 330 g tablet. Tabletizace ječmene je však velmi nákladný proces, a proto je zde rozdíl větší. Prášku máme 300 g, zatímco tablet jen 210 g.

Závěrem - nejčastější kombinace u produktů Green Ways je ječmen v prášku a chlorella v tabletách. Těžko však říct, na kolik je ale ovlivněna tím, že v minulosti jiná možnost nebyla, a proto si řada z nás na to takto zvykla. Ať už si zvolíte prášek nebo tablety, získáte do života stravu, která naše tělo pročistí, vyživí, odkyselí a zbaví zánětů. A o to tady přece jde :-)

Hodně zdraví!
Marcela


V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku
a zodpovíme Vaše dotazy :-)