Chlorella a zácpa, nadýmání či plynatost

23.10.2022
Chlorella a nadýmání či plynatost
Chlorella a nadýmání či plynatost

Nejednou jste se nás ptali, jak je to s vlivem chlorelly na zácpu, nadýmání či plynatost.

Zajímavé na tom je, že zatímco z dlouhodobého hlediska chlorella od těchto nepříjemných pocitů pomáhá (díky velkému množství vlákniny totiž napomáhá správné funkci střev a jejich peristaltiky), na začátku konzumace je naopak může vyvolat. V tomto případě se jedná o projev detoxikace organismu, který je dočasný a krátkodobý (trvá obvykle max. pár dnů až týdnů). Vláknina v chlorelle začne totiž rovnat střevní mikrobiom, ale protože můžeme mít ve střevech nastřádáno až několik kilogramů balastu, není divu, že jeho "úklid" může být provázen nepříjemnými pocity.

Jsou 2 přístupy, jak vyřešit zácpu, nadýmání či plynatost na začátku konzumace chlorelly:

 • Mírný (ten většinou aplikují ženy :-) ) - denní dávku chlorelly navyšují postupně, rychlost zvyšování dávky přizpůsobí svým pocitům - konkrétně je možné začít s 5 tabletami či 1/2 lžičkou sypké chlorelly a dávku navyšovat každý den o 1 tabletu či trochu prášku. Je-li to moc rychlé, nastoupání zpomalit
 • Radikální (ten většinou aplikují muži :-) ) - nasadí rovnou vysoké dávky chlorelly, pár dní nepříjemné pocity vydrží a vše se brzy srovná - konkrétně 30 chlorell či 2 vrchovaté lžičky za den, nejodvážnější i více

Volba je na každém z nás...

Co když ale zácpa, nadýmání či plynatost přetrvává delší dobu - řekněme déle než měsíc?
V tomto případě je možné vyzkoušet následující tipy:

 • Snižte celkovou denní dávku chlorelly
  (vyšší dávky chlorelly někomu prostě nemusí vyhovovat a individuálně můžete zjistit, že máte strop třeba na 10 tabletách. V tomto případě bych stejně po čase doporučila zkusit pomalé navýšení dávky. Je totiž možné, že to už půjde).
 • Rozdělte si chlorellu do více denních dávek
 • Chlorellu kousejte - sliny a rozmělnění každé potravy pomáhají lepšímu trávení
 • Nejezte chlorellu nalačno
 • Zkuste konzumovat chlorellu společně s jídlem
 • Neberte si chlorellu společně s ječmenem
  (už jsme se setkali také s tím, že přestože ječmen a chlorella se vzájemně podporují, některým jedincům nedělají dobře, pokud je konzumují v 1 okamžik najednou)

A v každém případě dodržujte pitný režim! Chlorella je sušina a je potřeba dobře ji zapít, ideálně neperlivou vodou.

Věřím, že pokud v souvislosti s chlorellou trpíte na zácpu, nadýmání či plynatost, naše tipy Vám pomohou zbavit se těchto nepříjemných pocitů a nemuset se zbavovat chlorelly a jejího obrovského přínosu pro organismus :-)

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)