Ječmen a chlorella v boji se záněty močových cest

13.03.2017

Milí přátelé zelených potravin,

v minulém pozdravu jsem Vás zvala k akci Týden zeleného stravování s "následkem" hubnutí, kterou jsme úspěšně v neděli odstartovali. Dnešní pozdrav proto píši trochu hladová, ale již částečně "odlehčená" :-)

A minule jsem Vám také psala o vlivu zelených potravin na imunitu. A v této souvislosti mě minulý týden zaujala reklama v rádiu, kterou jsem během 30-minutové cesty autem přepínala jinam 3x. Na jejím konci je slogan: "Lék na imunitu". Zní to super, ne? Ale není náhodou trochu nesmysl? Léčit si imunitu. Z té dnešní doby už mi někdy opravdu zůstává rozum stát...

A jaké téma jsem si vybrala dnes? Je to: "Ječmen a chlorella v boji se záněty močových cest"

Na toto téma mě přivedlo hned několik lidí v mém okolí, kteří v poslední době užívali antibiotika na tuto diagnózu. Došlo mi totiž, že po těch 8 letech, co zelené potraviny jím, jsem v tomto směru naprosto v pohodě - ťuk, ťuk. A tak jsem přemýšlela, čím to je.
Odpověď je dle mého názoru opět velmi jednoduchá. Zelené potraviny totiž mají vysoký obsah chlorofylu, u něhož jsou známé jeho protizánětlivé účinky. Důležitý je fakt, že pokud je tělu dodáván v pravidelných dávkách, dokáže vyhledávat a ničit počínající záněty už v jejich zárodku, tj. v době, kdy o nich nemáme ještě ani tušení. Roli hraje jistě také zásaditost zelených potravin. Pokud dlouhodobě odstraníme překyselení organismu, nedaří se v něm nejčastějším původcům zánětů - kvasinkám. No a na další příčinu zánětů močových cest - viry a bakterie - má vynikající vliv celkové posílení imunity, jež dlouhodobá a pravidelná konzumace ječmene a chlorelly také přináší.

A na tomto místě si nemohu odpustit připomenutí možnosti zavádění chlorelly nebo tamponu namočeném v ječmeni, jejichž funkčnost máme doloženou již dříve publikovanými zkušenostmi :-)

Od května 2020 je navíc v portfoliu produktů také brusinka, jejíž účinek na záněty močových cest je prokázán alternativní i klasickou medicínou...

A rovnou navážu zkušeností, za kterou děkuji tentokrát Tomovi, který nám ji přeposlal od své kamarádky pod názvem: Ječmen v nasazení :-)

"Já byla včera hodně ráda, že mám doma ječmen.

Ve čtvrtek odpoledne mě začalo bolet v krku, docela nemálo. Takže na krk šátek a cucat strepsils, protože bolení v krku se u mě může nehezky rozvinout. Za noc ze čtvrtka na pátek jsem vycucala asi 4 strepsilsy - bolest v krku to zahnalo, v noci jsem spala a vyspala se. To bylo fajn, protože jsem v pátek musela do práce.

Jenže v pátek ráno nejen že byl můj jazyk bílý, ale taky nateklý, a překáželo to vzadu v krku při dýchání. A bez dalších strepsilsů opět začalo nabývat bolení v krku na síle. Jít s tím za doktorem se mi nechtělo, tak jsem vzala lžičku, nabrala jí tak ze tří čtvrtin ječmene, přikápla k tomu pár kapek vody, a jen tak si to dala do pusy, mezi jazyk a patro. Pusu jsem držela zavřenou a polykala jen zlehka, aby ječmen v puse co nejdýl vydržel.

Než jsem dojela do práce (tři čtvrtě hodiny), otok jazyka zmiznul. Vzala jsem si pikslu s ječmenem do práce a ještě párkrát během dopoledne si to dala do pusy. (Snažila jsem se v práci moc nemluvit, aby se lidi nepoděsili mým zeleným jazykem.) Už včera odpoledne krk přestal bolet a začal téct nos. Je to správná rýma, a v noci potřebuju pomoc nasivinu, ale - oči mám suchý, hlava nebolí, přes den dýchám sama, nemám horečku ani zimnici. Teď (sobota ráno) už mám jen na krku šátek, a protože mě teče nos celý rok, tak kapesníky nosím neustále - teď jich jen spotřebuju trochu víc.

Dost mě to překvapilo, jak rychle ječmen zabral. Mile překvapilo, od dětství jsem na bolení-škrábání v krku dost trpěla, vždycky se to strašně táhlo, stejně tak rýma a problém s dýcháním (závislost na spreji proti rýmě, bez kterýho nešlo dýchat, krvácení při smrkání, rozedřená kůže pod nosem). Zlikvidovat zjevnou úspěšnou invazi bacilů za jeden den je úspěch, řekla bych."

Já to tedy za úspěch určitě považuji. A pokud byste si chtěli přečíst ještě trochu teorie k tomuto tématu, naleznete ji v pozdravu na téma "Vliv chlorelly na ústní dutinu - afty, čepy, opary a jiné neduhy"

Těším se napísanou opět za měsíc,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)