Ječmen a chlorella v boji se záněty močových cest

21.07.2023
Ječmen a chlorella v boji se záněty močových cest
Ječmen a chlorella v boji se záněty močových cest

Na téma zánětů močových cest mě v tomto letním čase přivedlo hned několik lidí v mém okolí, kteří v poslední době užívali antibiotika na tuto diagnózu. Došlo mi totiž, že po těch 14 letech, co zelené potraviny jím, jsem v tomto směru naprosto v pohodě - ťuk, ťuk. A tak jsem přemýšlela, čím to je.

A jako obvykle je odpověď dle mého názoru velmi jednoduchá. 
Zelené potraviny mají vysoký obsah chlorofylu, u něhož jsou známé jeho protizánětlivé účinky. Důležitý je fakt, že pokud je tělu dodáván pravidelně, dokáže vyhledávat a ničit počínající záněty už v jejich zárodku, tj. v době, kdy o nich nemáme ještě ani tušení. 
Roli hraje jistě také zásaditost zelených potravin. Pokud dlouhodobě odstraníme překyselení organismu, nedaří se v něm nejčastějším původcům zánětů - kvasinkám. 
No a na další příčinu zánětů močových cest - viry a bakterie - má vynikající vliv celkové posílení imunity, jež dlouhodobá a pravidelná konzumace ječmene a chlorelly také přináší.

Na tomto místě si nemohu odpustit připomenutí možnosti zavádění chlorelly, tamponu namočeném v ječmeni nebo čípků ze zelených potravin, jejichž funkčnost máme doloženou již dříve publikovanými zkušenostmi :-)

Od května 2020 je navíc v portfoliu produktů GW také brusinka, jejíž účinek na záněty močových cest je prokázán alternativní i klasickou medicínou...

I v létě je tedy dobré se opřít o zelené potraviny. Vždyť zánět močových cest dokáže pěkně znepříjemnit zaslouženou dovolenou a krásné letní dny! 

Připomínám, že ječmen je dostupný také v praktickém cestovním balení. V každém šáčku najdeme 5g ječmene, který můžeme kdykoliv jednoduše nasypat do 0,5 litrové pet lahve a během chvilky máme k dispozici zdravý energetický nápoj plný vitamínů!

A protože často píšu o vlivu zelených potravin na imunitu, musím se s Vámi podělit ještě o 1 postřeh. Minulý týden mě zaujala reklama v rádiu, kterou jsem během 30-minutové cesty autem přepínala jinam 3x. Na jejím konci je slogan: "Lék na imunitu". Zní to super, ne? Ale není náhodou trochu nesmysl? Léčit si imunitu? Z té dnešní doby už mi někdy opravdu zůstává rozum stát...
Přeji Vám krásné plně prožité léto!

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)