Ječmen a chlorella v období těhotenství a kojení

26.01.2022
Ječmen a chlorella v období těhotenství a kojení
Ječmen a chlorella v období těhotenství a kojení

Ječmen a chlorella v období těhotenství a kojení je další z "archivních článků", který jsem psala v roce 2015...

V minulých článkách jsem psala o dětech, menších i větších, ale nějak jsem opomněla jejich příchod na svět. Nyní to tedy napravím. Nastávající maminky se velmi často ptají, zda jsou pro ně zelené potraviny vhodné a bezpečné. Odpověď je velmi jednoduchá.

Pokud si myslí, že by v těhotenství měly zdravě jíst, jsou pro ně zelené potraviny téměř nezbytné. Ideální je s nimi začít minimálně rok před otěhotněním, neboť se tělo pročistí a harmonizuje, každopádně ale není nikdy pozdě. Občas mají těhotné ženy strach začít v těhotenství z důvodu očisty organismu, ale i to je zbytečné - krásně nám to opět vysvětlila doktorka Černá na své přednášce. Je dokázáno, že při porodu přechází až polovina toxinů z matky na dítě. Chlorella jich ale velkou část z těla vyloučí už během těhotenství (hlavně prostřednictvím stolice), ječmen "jemně dočistí" tělní tekutiny - krev, pot, lymfatický systém, a na miminko jich díky tomu zbude mnohem méně. Navíc zelené potraviny nastávající maminku i miminko vyživí potřebnými vitamíny a minerály. Těhotenské vitamíny prodávané v lékárnách to tak dobře nedokážou. Když se užívají během celého těhotenství, miminka jsou pak akorát zbytečně veliká. Opravdu není nutné, aby měla při narození 4,5 kg (a že jich takto velkých v poslední době je!). O kilo menší se mnohem jednodušeji rodí a po narození díky kvalitnímu mateřskému mléku, do kterého zelené potraviny přechází, váhu rychle doženou a výborně prospívají.

Když jsem u kojení, musím upozornit ještě na jednu souvislost. Asi víte, že po ječmeni bývá rychlý nástup energie. Ta může přejít i do mateřského mléka. Proto pokud Vaše miminko v noci hůře spí, doporučuji pít ječmen nejpozději v 15 h.


Věřím tedy, že nyní již se zelených potravin v těhotenství bát nebudete. Jen ještě upozornění - pokud budete se zeleným začínat v pokročilejších těhotenství, je třeba chlorellu postupně pomalu nastoupat. Vláknina v ní obsažená by totiž mohla s miminkem "bojovat o místo", což by nemuselo být příjemné. Takže začněte 1 tabletou řasy a každý den si 1 přidávejte. V případě nepříjemných pocitů dávkování snižte na takové, které bylo v pořádku, pár dní na něm setrvejte a po odeznění začněte opět přidávat (klidně ještě pomaleji). Cílová dávka je 40-60 tablet za den.


A pokud byste kojit z nějakého důvodu nemohla, nezoufejte. Existuje řada kvalitních kojeneckých příkrmů. Můžeme vřele doporučit např. příkrmy s ovčím mlékem Bebis vyráběné v České republice.


A na závěr jako vždy připojuji zelenou zkušenost, tentokrát mojí vlastní. A věnovat se bude i nadále stejnému tématu.


"Mám 2 klučiny - 9-letého Toma a 4-letého Adámka. A protože zelené potraviny jím 6,5 roku, mohu porovnat těhotenství se zelenými potravinami a bez nich. A rozdílů je skutečně celá řada. V 1.těhotenství jsem si na doporučení gynekologa koupila těhotenské vitamíny. Jedla jsem je ale jen v 1.trimestru, protože mě naštěstí mamka, která pracovala v porodnici, upozornila, že později by ovlivnily velikost miminka. Zažila jsem celou řadu nepříjemných průvodních jevů jako např. nízký tlak, křeče v nohou, na které jsem musela užívat magnesium, hlídali mi cukr, v závěru jsem měla hodně nateklé nohy a zadržovala jsem vodu. Porod byl dlouhý a rekonvalescence tomu úměrná. Když jsem pak kojila, Tomášek zprvu přestože dobře pil, příliš nepřibíral, což se zlomilo až po 3 týdnech. Byla jsem z toho dost vyčerpaná. Myslím, že hlavní příčinou bylo, že mléko nebylo dostatečně výživné. Oproti tomu s Adámkem jsem jedla zelené potraviny už 2 roky před otěhotněním. A ač bylo těhotenství zprvu dost komplikované, žádné nepříjemné průvodní jevy se nedostavily. Z pravidelných kontrol si pamatuji hlavně to, že se pan doktor několikrát divil, že mám zásaditou moč, což už prý dlouho neviděl. Na začátku mi sice úplně přestala chutnat chlorella, ale o to víc jsem si dopřávala ječmene. To se ale změnilo prakticky ihned po porodu, který byl výrazně rychlejší a pohodovější. Adámek se vrátil na porodní váhu prakticky ihned po návratu z porodnice. A chlorella v mléce mu pomáhala i proti "prdíkům". Musíte uznat, že to už nemůže být náhoda! Opravdu mohu zelené potraviny nastávajícím maminkám vřele doporučit."

Mějte se moc krásně a buďte fit!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)