Vliv chlorelly na opary, afty, čepy a jiné neduhy v ústní dutině

10.11.2021
Chlorella vs. opary, čepy, afty a jiné neduhy
Chlorella vs. opary, čepy, afty a jiné neduhy

O pozitivním vlivu zelených potravin na zubní kámen, obnažené krčky a zubní kazy už jsem několikrát psala. V dutině ústní nás ale může potkat řada dalších nepříjemností. A je až neuvěřitelné, jak velké procento lidí na ně trpí! Mám pro Vás ale dobrou zprávu - většina z nich hlásí zlepšení, pokud po delší dobu zařadí do života zelené potraviny :-)

Co mám tedy na mysli?

Prvním velmi častým neduhem jsou afty. Myslím, že zkušenost s nimi má opravdu každý z nás, a ví, jak nepříjemné dokážou být. Když jsem hledala jejich příčinu, dočetla jsem se, že "Afty mohou častěji vznikat u osob s deficitem železa, kyseliny listové a vitamínů řady B, zejména. B12". A právě těmito živinami přímo oplývá řasa chlorella.

Další problém, se kterým se řada lidí setkává, jsou čepy na mandlích. Zvláště nepříjemné je pokud se chronicky vracejí jako důsledek v minulosti prodělané silnější angíny nebo infekční mononukleosy. Způsobují je totiž streptokoky nebo jiné bakterie, které ani po přeléčení antibiotiky z organismu zcela nezmizí, ale zůstávají v latentní podobě. Pouze vyčkávají, až se oslabí imunitní systém, aby se mohly opět aktivovat.

Tuto vlastnost mají společnou s herpes viry, které způsobují třetí z neduhů, který chci zmínit - opary. V obou případech stačí stresová situace nebo fyzické přetížení organismu a opary nebo čepy jsou na světě - nebo spíše v ústech.

A jak pomáhají zelené potraviny v těchto případech? Vyčištěný a vyživený organismus má jednoduše lepší imunitu a zvládne mnohem větší zátěž. Bakterie a viry také potřebují pro své množení kyselé prostředí, a to jim zásadotvorné zelené potraviny nedopřávají. A chlorellin - přírodní antibiotikum, které je v chlorelle obsaženo, má jistě také pozitivní vliv.

I já jsem byla nucena nedávno oparu čelit v praxi. Měla jsem za sebou totiž fyzicky i psychicky náročné období, navíc v době hojných chřipek a nemocí. Tento zvýšený nápor na organismus se u mě projevil oparem. Znáte to - ráno to začalo nenápadným šimráním na rtu, které jsem ignorovala a vyrazila do terénu. Odpoledne jsem se již vrátila s "vykvetlým", nepříjemně bolavým oparem. Napadlo mě udělat kašičku z ječmene a na opar aplikovat. Reakce byla naprosto okamžitá, cítila jsem "příjemnou bolest" - zkrátka hned jsem věděla, že ječmen bojuje. Do rána byl opar zaschlý a nebolestivý. Druhý den jsem ale měla opět náročný, a protože jsem byla mezi lidmi, ječmen jsem si na opar znovu nedala. Do večera mi na stejném místě začal vznikat nový opar. Příští den jsem naštěstí byla doma a opar jsem za pomoci ječmene definitivně zlikvidovala. Tuto moji zkušenost pak obratem potvrdila moje kamarádka Martina, která jí zelené potraviny cca 4 měsíce a na opary dříve hodně trpěla. I ona začínající opar s ječmenem hravě zvládla a průběh byl mnohem slabší, než na jaký je zvyklá (co do množství a velikosti oparů, to do rychlosti jejich vstřebání).

A druhá zkušenost také hlavní téma dokládá:
"Od malička při přechodu na jarní či podzimní období trpím na bolesti v krku. Stejně tak to bylo i vloni v říjnu. Naskočily mi v krku čepy, ale bez horečky a protože tento stav je mi léta známý, neběhám hned k Dr, ale snažím se si s tímto stavem pomoci sama. Drive jsem používala farmaceutické přípravky na bolest v krku, které bolest pouze utlumily a většinou jsem po týdnu stejně skončila na antibiotikách. Jelikož jsem měla doma chlorellu, napadlo mě ji zkusit vycucat každé 3h 2 tablety (celkem 10ks denně) a byla jsem velmi překvapená při pohledu do krku, že čepy byly po vycucáni obalené řasou a za 3 dny byly pryč a cítila jsem se zdravá.
Tuto zkušenost jsem teď zopakovala podruhé se stejným výsledkem. A i když rasu používám převážně na očistu, jsem ráda, že se osvědčila i na tyto mě přechodné zdravotní stavy :-)
Jana Č."

Já jen ještě doplním, že se mi v těchto případech v minulosti osvědčila navíc dezinfekce úst tee tree olejem.

Takže pokud se Vás afty, opary nebo čepy také týkají, zelené potraviny vřele doporučuji. Velmi se osvědčuje chlorellu v tomto případě cucat.
Jen ještě musím upozornit, že na začátku konzumace zelených potravin se v rámci detoxikace organismu může některý ze zmíněných neduhů projevit. Je to proto, že tělo v sobě nechce mít viry ani bakterie v latentní podobě a chce se jich zbavit jednou pro vždy. V tomto případě ale musí projít přes akutní fázi tak, jako u každé chronické nemoci, kterou chce překonat.

Přeji Vám hodně zdraví v tomto náročném období!

Marcela


V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)