Zelené potraviny a hemoroidy

15.06.2016

Milí přátelé zelených potravin,

doufám, že od minulého pozdravu si užíváte život bez depresí, o nichž jsem Vám psala :-)

A protože jsem se v květnu věnovala spíše psychice, dnes volím ryze fyzické téma, na které mě přivedla zkušenost, jež se ke mě dostala. Téma se asi moc nehodí ke svačině, ale jak jsem zjistila, je také hodně rozšířené a aktuální. Už Vás nebudu napínat - dnešním hlavním tématem bude: Zelené potraviny a hemoroidy (nebo chcete-li hemeroidy - prý jde ale o zkomoleninu).

Když o tom píši, úplně slyším reklamu z rádia na kliniku, která nabízí rychlý chirurgický zákrok. Přiznám se, že při představě této reklamy i samotného zákroku se ve mě vše příčí. Proto k tomuto tématu přistoupím odlišně než lékaři. Zajímají mě totiž příčiny hemoroidů. Ač se dočtete, že přesná příčina vzniku symptomatických hemoroidů není známa, zdroje se shodují, že jde o zvýšený nitrobřišní tlak, což mi i dává smysl. Problém je tedy v prvé řadě chronická zácpa, špatná výživa s nedostatkem vlákniny, nedostatečný pitný režim, časté - dlouhodobé sezení, obezita a bohužel také těhotenství a porod. Není tedy divu, že hemoroidy často postihují například řidiče z povolání, ale také jedince, kteří si rádi počtou na toaletě.

Z příčin mi jasně vyplývají preventivní opatření. Již poněkolikáté, jde v podstatě o totéž: "Kvalitní stravou, pohybem a dobrou psychikou také určitě nic nezkazíme :-)." A jak pomáhají zelené potraviny? Chlorella dodá tělu pravidelně vlákninu a celkově pomáhá s pravidelným vyprazdňováním. Možná mi někdo namítnete, že Vám chlorella naopak zácpu způsobuje, jsem ale přesvědčena, že to jsou jen počáteční projevy detoxikace a zvykání organismu na tuto zdravou stravu a že pokud se necháte vést poradcem a budete poslouchat své tělo, dříve nebo později najdete také dávkování a způsob konzumace, který Vám bude pomáhat. Mladý ječmen Vám zase zajistí pitný režim. Prevence je tedy tímto vyřešená. A pokud náhodou již problémy s hemoroidy máte, pak Vám enzymy v zelených potravinách pomohou s hojením trhlinek, které toto onemocnění provázejí. A co je nejdůležitější. Na rozdíl od chirurgických zákroků Vám zelené potraviny pomohou zbavit se hemoroidů natrvalo! A jako vedlejší účinek srovnají i jiné neduhy a zdravotní obtíže, které Vás provází a dodají energii pro aktivnější život!

Nevěříte? Zkušenost Vás snad přesvědčí. Marti, moc děkuji, za její poslání:

"Posílám slíbený stručný popis mých problémů. Věk 48, muž, problémy s hemoroidy cca 6 let - nejdříve občas vnější, poté před 2 roky občasné náhodné krváceni - diagnostikovány i vnitřní hemoroidy. Loni v létě ambulantní chirurgický zásah (Barronova ligatura - tj. gumičky) 2x za sebou s tím, že něco tam ještě zůstalo a za půl roku mám přijít znova na další zákrok. V té době jsem začal užívat Zelený ječmen GW, zprvu cca 3 měsíce 2 x denně poté již 1x denně. Žádné problémy s hemoroidy jsem od té doby neměl, v zimě jsem byl na kontrole u chirurga, bylo konstatováno "nic dramatického tam není vidět, nic dělat nemusíme" - velmi jsem si oddechl, načež lékař řekl "počkejte, když už jste tady tak přeci jen něco malinkého k odstranění by tu bylo" a jednu gumičku jsem dostal. Poučení z toho je, že když člověk nemá potíže, nemá k doktorovi chodit :-) P. H."

Martina k tomu ještě dodala - neusnout na vavřínech a pokračovat, aby tam nebylo ani "nic malinkého" :o) Martina S.

A já přemýšlím nad tím, zda bych si tu 1 gumičku navíc nechala dát. Dříve určitě ano, to jsem lékařům nikdy neodmlouvala. Dnes si tím ale nejsem tak jistá...

A to je pro dnešek vše. Zbývá mi už jen popřát Vám krásné léto ve zdraví!

Napísanou za měsíc,

Marcela


V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)