Ječmen a chlorella vs. antidepresiva

16.06.2021
Ječmen a chlorella vs. antidepresiva
Ječmen a chlorella vs. antidepresiva

Zaráží mě, jak velké množství lidí má zkušenost s antidepresivy :-(

Přijde mi, že se anitdepresiva předepisují doslova jako na "běžícím pásu". A co je hrozné, velice často se pak užívají dlouhodobě a jejich vysazení je velkým problémem. (Zajímavé je, že jejich doživotní užívání řadě lidí nepřijde divné, ale představa, že by měli doživotně zdravě jíst - například za pomoci zelených potravin - někoho překvapí a zarazí).

Ale zpět k antidepresivům - když se zamyslíme nad jejich fungováním, tak člověka vlastně pouze otupují. Věřím, že existují situace, kdy pomohou překonat velmi složité období, ale k jejich užívání bych se uchylovala až opravdu v případě krajní nouze. Například mě překvapilo, když mi je nabízela obvodní lékařka týden po potratu proto, že jsem byla plačtivá. Podle mě by bylo naopak divné, kdyby se mnou taková situace nehnula a smutek byl v tomto případě na místě. Za pomoci rodiny, přátel a milosrdného času jsem tuto situaci zvládla...


Antidepresiva navíc jako každé jiné chemické léky (kromě toho, že překyselují a zanášejí náš organismus), mají i celou řadu nežádoucích vedlejších účinků. Namátkou vybírám - "ztráta libida, neschopnost dosažení orgasmu, nevolnost (zpočátku, poté většinou vymizí), bolesti hlavy, apatie, ztráta motivace, živé sny a noční můry". No nedostali byste z toho taky depresi? :-)

A jak do této problematiky zapadá ječmen a chlorella?
V prvé řadě dodávají tělu aminokyselinu tryptofan, která pomáhá tvorbě serotoninu, jehož nedostatek deprese způsobuje. Je zde ale i širší souvislost. Pokud jíme zelené potraviny dlouhodobě, máme lepší imunitu, nejsme často nemocní a vyčerpaní, máme jednoduše prostor k radosti ze života a k depresím menší sklony. A velký vliv hraje také zásadotvornost zelených potravin. Díky nim totiž nejsme "kyselí" a máme lepší náladu.
A i v případě, že někdo antidepresiva užívá, mohou zelené potraviny významně pomoci při jejich postupném vysazování. V těchto případech ale doporučuji odbornou konzultaci!

Na závěr moc přeji, abyste tento článek nepotřebovali číst a jako účinnou prevenci také hodně důvodu k radosti!

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)