Zelené potraviny vs. léky, kvalita mladého ječmene

13.09.2017

Milí přátelé zelených potravin,

zdravím Vás po prázdninové pauze :-)

Doufám, že jste si léto užili a máte-li doma školáky, tak se Vám vydařil i start do nového školního roku! Počasí se letos také řídí školním rokem - poslední srpnový týden jsme se ještě koupali a pak doslova ze dne na den přišlo typicky podzimní počasí. K tomu se přidalo zařizování všeho možného a nápor na náš organismus je na světě. Vím, o čem mluvím, mám doma totiž čerstvého prvňáka a primána :-) Ten menší je stále ještě intuitivní, takže se začátkem září začal konzumovat chlorellu ve velkém. O mě se to bohužel říct nedá, takže jsem musela začít ztrácet hlas, aby mi to došlo. Naštěstí ale došlo, takže po dvou dnech odpočinkovějšího režimu se spoustou chlorelly to vypadá, že nápor organismus opět zvládne, ťuk ťuk. A takto mi to vyhovuje!

Nyní už ale k dnešnímu tématu, kterým je: "Další shodný znak zelených potravin a léků"

Zelené potraviny a léky už jsem dříve porovnávala. Při čtení článku paní doktorky Černé mě ale nyní zaujal (a možná trochu překvapil a šokoval) ještě další společný znak, který jsem si dřív neuvědomila. Když někomu doporučuji zelené potraviny na nějakou konkrétní diagnózu, velmi často po mě chce totiž vědět, jak přesně a kdy mu zelené potraviny pomohou. Při nejlepší vůli mu ale na tuto otázku neumím odpovědět, protože nevím, jak složitá je příčina jeho konkrétních zdravotních problémů. Stoprocentně ale vím, že "něco" se postupně zlepšovat začne. A že když vydrží dostatečně dlouho a v dostatečném dávkování, zlepší se i daný zdravotní problém. Musí to ale ZKUSIT A VYDRŽET. Tato informace je pro některé lidi nepřijatelná, a proto zelené potraviny do jídelníčku nezařadí.

A v čem je ta podobnost s léky, která mi unikla? Pokud jdete k lékaři s konkrétním zdravotním problémem, řekněme třeba vysokým tlakem, také léčbu na začátku zkouší. Musí nastavit správné dávkování a někdy i vyměnit lék, protože každý organismus je jiný. V tomto případě ale většina z nás léčbu poslušně navzdory vedlejším účinkům možná nesprávně vybraných léků přijme...

Co dodat? Snad jen, že pokud se rozhodnete zelené potraviny zkusit, pořiďte si rovnou kvalitní. O tom ale více ve zkušenosti níže...

Porovnání 2 ječmenů vč. ilustračních fotografií - moc děkuji Ditě a Olince za zaslání této zkušenosti

"Moje mili kolegove a kolegynky priznivci zelenych potravin.

Rada bych se s vami podelila o zkusenost, ktera by vam mohla pomoci.

Pred nedavnym casem jsem navstivila moji kamaradku Olinku Jaskovou v Ostrave, ktere si moc vazim.

Pri me navsteve mi ukazala jecmen koupeny po internetu, ktery ji prinesla znama.

Udelaly jsme s Olinkou test. Rozmichaly jsme nas jecmen a jecmen koupeny po internetu. Podotykam, ze jecmen z internetu uz od pohledu nepusobil moc hezky. Na etikete se vsak honosil nazvem Extra fresh juice 100% kvality stava z listu. Cena i gramaz byla velmi prijatelna. Tak to me zajimalo!

Takze nas pokus. Po rozmichani se ani ne po 3 minutach udelala silena sedlina viz.obrazky. Po ochutnani jsem citila skrob. Barva i chut nesrovnatelna s nasim. Vse prikladam v obrazcich muzete porovnat sami.

Znama Olinky odesla s nasim jecmenen a tento nam tam nechala jako odstrasujici priklad.

V tomto pripade nazor: "Na internetu si koupim jecmen levnejsi" opravdu nefunguje. Nejedna se totiz o srovnatelny produkt.

Co na zaver? Jak se rika: "Nejsem tak bohata, abych si kupovala levne veci" nebo "Za malo penez malo muziky"? Na to si kazdy odpozte sam...

Ja jen musim rici, ze stojim za kvalitou nami konzumovanych a doporucovanych zelenych potravin, ale tohle me docela dostalo.

Verim, ze pohled na tyto fotografie i vas presvedci, ze kvalita neni kvantita a levne neznamena dobre.

Dekuji Olince za poskytnuti materialu a preji vam hodne uspechu.

Mejte se krasne Dita"

Já se k přání Dity připojuji a těším se napísanou opět za měsíc,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)