Zvýšené dávkování zelených potravin - vliv na zdravotní problémy

26.10.2018

Milí přátelé zelených potravin,

zdravím Vás tentokrát po dlouhé pauze, která v žádném případě neznamená, že bych nějak polevila v konzumaci zelených potravin :-)

Opak je pravdou - dávky zelených potravin jsem si za poslední půlrok naopak zvýšila (2-3 polévkové lžíce ječmene a cca 40 chlorell denně). Na jaře jsem totiž byla na přednášce Zdeňky Hyršové, která mluvila o pozitivních zdravotních zkušenostech v souvislosti s vysokým dávkováním zelených potravin. V té době jsem byla čerstvě po kontrole na gynekologii a endokrinologii, a tak jsem si řekla, že to zkusím také. Dnes se s Vámi mohu podělit o dílčí výsledky.

Gynekologie - už několik let je pan doktor znepokojen velikostí mé dělohy, která byla na jaře 8,9 cm. Na jednu stranu si říkám, že když měřím 180 cm, což je u ženy nadprůměr, proč bych neměla mít větší i dělohu, ale přesto se vždy v této souvislosti vystraším. Tentokrát mi naměřil pouze 8 cm a konstatoval, že děloha neroste. Já si tedy spíš myslím, že se zmenšila - a to významně - a považuji to za velký úspěch!

Endokrinologie mě zatím neuspokojila. Mám diagnózu Autoimunitní thyreoiditis atrofizující. Před 13 lety mi byl preventivně nasazen Euthyrox 50, protože jsem nemohla otěhotnět, a dávky postupně navyšovány až na 125 mg. Dnes je štítná žláza na 10 % své velikosti a prý nemůže dorůst. Trochu se obávám, že léky převzaly její funkci, a proto zakrněla :-( Po půl roce zvýšeného dávkování zelených potravin se štítná žláza probudila k jakési aktivitě (TSH se zvýšilo na 4,360), což paní doktorka vyhodnotila tak, že bude zřejmě příště muset zvýšit dávku Euthyroxu, aby se činnost opět utlumila... Rozhodla jsem se situaci konzultovat a posílám dotaz lékařům přímo v GreenWays. Věřím, že se najde odborník, který mi dá uspokojivou odpověď...

A je ještě jeden důvod, proč píšu právě dnes. Chtěla bych se s Vámi podělit o svoji nejnovější zkušenost. Minulý týden jsem po dlouhé době byla nemocná. Hrozně mě bolela hlava a spala jsem 2,5 dne, ale neměla jsem k tomu rýmu ani teplotu. Bolest hlavy po Ibalginu polevila jen na chvilku a brzy se zase vrátila. Když už jsem nevěděla, co s tím, napadlo mě 3.den aplikovat ječmen do nosu. Hodně jsem zaklonila hlavu a nechala ho natéct do spánků. Po chvilce mi odlehlo ucho, o kterém jsem vlastně ani netušila, že je zalehlé, a začaly stékat hleny do krku. Bolest hlavy konečně polevila a spustila se mi také rýma. Konečně jsem dokázala vstát z postele. Je pravděpodobné, že příčinou byl zánět dutin, možná se zkombinoval i s migrénou spojenou se začátkem menstruace. To už se ale nikdy nedozvím a vlastně je mi to jedno. Hlavně že mi ječmen pomohl!

V té souvislosti mě napadá, zda by ječmen do nosu nemohl pomoct také při migréně. Snad jí mít nebudu, ale kdyby náhodou, určitě to zkusím. Kdybyste to někdo musel zkusit dřív než já, budu ráda, když mi dáte vědět...

Přeji Vám všem hodně zdraví a těším zase někdy napísanou!

Marcela

P.S. Aplikaci ječmene do nosu jsem podrobněji popisovala ve starším zeleném pozdravu s názvem Mladý ječmen při rýmě a bolavých uších

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)