Berme zelené potraviny jako prevenci

12.11.2015

LISTOPADOVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

měsíc utekl jako voda, a tak přicházím z dalším z řady zelených pozdravů. Nejprve se chci ještě v rychlosti vrátit k tomu minulému, kde jsem ne úplně jasně uvedla, co znamenají ta čísla v zelené zkušenosti. Takže pro jistotu dodatečně vysvětluji, že šlo o počet zameškaných hodin v 1. a 2. pololetí daného školního roku. A také se musím podělit o reakci jedné známé, která mi v legraci vyčetla, že jí jsem se nezeptala, a to se ze 100 zameškaných hodin už syn také dostal na 0. (ZP už jedí skoro 6 let).

A o čem budu psát dnes? Už delší dobu mi leží na srdci téma: "Nečekejme na zdravotní problém a starejme se o dobrou imunitu už v předstihu"
Ráda bych Vám nejprve nastínila přístup dnešního průměrného člověka, ke kterému nás bohužel trochu svádí klasická léčba. Žijeme si průměrným životem s průměrnou stravou, v níž je bohužel stále méně živin a která nás stále více zanáší. Odpočinku také mnoho nemáme, protože si to zkrátka nemůžeme (nebo nechceme?) dovolit. No a dříve nebo později přijde nějaký ten zdravotní problém - zprvu většinou banální. Zajdeme si k doktorovi, který nám napíše nějaké léky a pokračujeme v hektickém životě dál. Vyležet se nepotřebujeme, vždyť se nám díky lékům uleví i bez odpočinku. Ve skutečnosti ale tyto takzvané léky bohužel pouze překryjí příznaky nemoci, příčinu ale neřeší, takže zdravotní problém se jen odloží na později. Případné záněty se zapouzdří a čekají, až nám zase klesne imunita. A s přibývajícím věkem opravdu imunita klesá čím dál častěji, pomyslní kostlivci opouštějí své skříně a zdravotní potíže jsou stále závažnější...

Výše popsaný model ale nemusíme žít! Je skvělé (nebo naopak špatné?), že máme možnost volby.
Často slýchám názor od řady lidí, že zelené potraviny nepotřebují, protože jsou zdraví. Možná stejně uvažujete i vy sami. A mám-li být upřímná, můj přístup byl na začátku úplně stejný. I já jsem zelené potraviny zařadila do jídelníčku až kvůli zdravotnímu problému. Když jsem ale pochopila jejich fungování, odmítám se jich už vzdát. Zkrátka jsem si zvykla na to, že příliš nemarodím, a když, tak si s nemocí vždy tělo velmi rychle poradí. Mám také dobrý pocit, že své tělo průběžně pročišťuji a vyživuji a beru to jako PREVENCI dnes bohužel tolik rozšířených civilizačních chorob! Ono to opravdu není nijak složité. Asi se budu trochu opakovat, ale opakování je matka moudrosti, tak mi to snad odpustíte. Zdraví je zkrátka kombinace dobré psychiky, stravy a pohybu. A já prostě neznám jednodušší a žitelnější způsob, jak zdravě jíst, než konzumovat denně zelené potraviny!

Dnešní zelená zkušenost už "jen" umocní povídání výše - je totiž o tom, že když se staráme o prevenci, tělo je nejen zdravé, ale navíc i výkonné" - Táňo, moc díky za její poslání.

"O tomto víkendu jsem byla s partou cyklistů na Šumavě a za tři dny jsem najezdila 240 km na kole. Kdo z vás zná Šumavu a její kopcovitý terén, dá mi za pravdu, že to není zrovna procházka rájem.

Většina kamarádů tam řešila dobíjení energie iontovými nápoji, gely a energetickými tyčinkami. Já jsem si sebou nic takového nevzala, tak jsem si do kapsy vzala krabičku s chlorellou a když mi docházely síly, dala jsem si pár tabletek do pusy a pořádně je zapila. Škoda, že mě nenapadlo, dát si do lahve s pitím ječmen.

Musím říct, že se mi dostavila do půl hodiny energie, ani nohy mě druhý den nijak zvlášť nebolely. A tak jsem to zvládla i bez chemie!"

Myslím, že ještě více tuto zkušenost doceníte, když Vám po dohodě s Táňou prozradím její věk - je jí 56 let!

A to je pro dnešek vše.

Mějte se moc krásně a těším se napísanou - tentokrát už v předvánočním období, Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty můžete využít náš více než eshop!

Pro další články klikněte zde nebo si najděte téma, které Vás zajímá:

Chcete-li bližší informace, kontaktujte nás...