Díky ječmeni a chlorelle zameškají děti ve škole méně hodin

18.08.2023
Díky ječmeni a chlorelle zameškají děti ve škole méně hodin
Díky ječmeni a chlorelle zameškají děti ve škole méně hodin

Kdo z Vás má děti školou povinné, jistě mi dá za pravdu, že marodění se nikdy nehodí. Pokud se chcete na nový školní rok připravit, můžeme vřele doporučit zelené potraviny. A pokud je Vaše děti ještě nekonzumují, doporučujeme začít co nejdříve...

Tento článek, který se věnuje přínosu ječmene a chlorelly pro školáky a jejich rodiče, je z mého archivu. (Psala jsem ho v říjnu roku 2015). Velmi mě ale zaujalo, jak je nadčasový. Posuďte sami:

"Začátek školního rok sebou často přináší podzimní nemoci a nachlazení. Není výjimkou, že děti chybí z důvodu nemoci už 2. týden školy, někteří mají dokonce i antibiotika. Bavili jsme se o tom s kamarádkami, které konzumují zelené potraviny, a s radostí zjistily, že nás se to naštěstí příliš často netýká. Ťuk ťuk. A právě v této souvislosti mě napadlo toto téma: "Děti, které konzumují ječmen a chlorellu, zameškají ve škole méně hodin."

To, že pravidelná konzumace zelených potravin zlepšuje imunitu, už asi nemusím rozepisovat. Princip je opravdu velmi jednoduchý. Když se tělo vyživí všemi vitamíny a minerály, které potřebuje a zároveň pročistí od všeho, co v něm je navíc, k tomu "zapracuje" protizánětlivý chlorofyl a zbavíme se překyselení, čímž sebereme živnou půdu všem patogenům, tak zkrátka musí imunita fungovat lépe! A u dětí, které ještě za svůj život nejsou tolik zanesené, je to vidět velmi rychle! Přesto se najde řada dospělých, kteří ač sami zelené potraviny konzumují, je svým dětem nedopřávají. A hlavně pro ně je určeno dnešní téma. Proč vlastně dětem zelené nedávají?

Nejčastějším důvodem je, že jim to nechutná. S tím ale umíme zabojovat, musíme jen chtít. Tipy jsem posílala např. v článku: Co když zelené potraviny Vašim dětem nechutnají? Nebo má někdo možná pocit, že děti ještě zelené potraviny nepotřebují. Proč ale čekat na zdravotní problémy a nejít cestou prevence, aby k nim vůbec nedošlo? Vždyť "normálně" se stravujícím dětem chybí na talíři živiny stejně jako dospělým a jedí stejně chemicky upravené "otraviny"! Mě zkrátka dává smysl dát zelené i dětem. A mým dětem naštěstí také chutnají. Po 5 letech si o ně sami říkají, když náhodou zapomenu. A navíc jsou tak úžasně intuitivní, že když se o ně něco pokouší, omezí běžné jídlo a množství zeleného naopak zvyšují!

Neznamená to, že nikdy neomarodí, nemoci ale zvládají mnohem rychleji než jejich kamarádi a většinou stačí klidový režim. Není třeba s nimi (když jsou oslabení) chodit do čekárny k doktorovi, kde by na ně číhalo ještě mnoho dalších bacilů, které ještě nemají. Dobré také je, že jim nemusí být nasazována antibiotika. (Prosím nechápejte mě špatně, nezatracuji antibiotika a uvědomuji si, že jsou nemoci, kdy to bez nich nejde, jsem ale přesvědčena, že by měla být nasazována s větším rozmyslem. Už kvůli rezistenci, kterou si na ně tělo při opakovaném užívání vytváří).

A odměna? Pro nás dospělé je ohromná. Nemusíme totiž příliš často řešit hlídání dětí po dobu nemoci a nepřicházíme o příjem z podnikání či z důvodu OČR. A odměna pro děti? Většinou jsou to hory nebo jiná dovolené, aby taky někdy mohli chybět ve škole :-) A to myslím stojí za to!!!

"Na důkaz" povídání výše připojuji "souhrnou zelenou zkušenost" - moc děkuji všem kdo mi odpověděli na otázku, jak často jejich děti chybí ve škole a zda museli mít někdy antibiotika.

Začnu sama, zelené kluci jedí 5 let (Adámek ještě před narozením)
Tom - 9 let - 1.tř 44/4 (14 dní byl doma se streptokokovou angínou, protože poprvé dostal slabé ATB), 2.tř 9/26 (týden na horách), takže reálně 9/4 h., 3.tř 0/20 (týden na horách), takže reálně 0 h.

Adámek - 4,5 roku - má za sebou 1 rok školky, chyběl 2 dny, ATB dosud neměl.

Od kamarádky Jany mi přišlo toto:

Simi - 10 let - Atb-2005,2008,2010 2x, 1.tr. 0/19, 2.tr. 30/6, 3.tr. 6/24, 4.tr 0/13

Vetsinou bud rodinne duvody (hory apod.) nebo prohlidky u lekare-zubni, ocni.

Od roku 2011 dlabe zelene a zadna atb! Jen listopad 2013 mam poznamku-strevni viroza. A resime ten zvyseny nitroocni tlak (kdyby mel nekdo zkusenosti, jak je to u deti, rada si poslechnu:-)

Miki, skoro 14let - Atb: 2005 2x,2007 2x,2008 3x,2009 3x,2010 2x,2011(brezen)1x, 1.tr. 27/11, 2tr. 93/21, 3.tr.47/96

4.tr. 21/15 (zacal jist zelene), 5.tr. 11/27, Prima 19/43, Sekunda 38/9

Omluvenky opet z "rodinnych duvodu" ci navstevy lekare. Miki ma tedy obcas rymu nebo pokaslava-driv dychal kortikosteroidy na bronchialni astma,ale ty uz davno nemame. Ale od 2011 zadna atb!

Od Martiny přišlo:

Michaela 18 let - ZP 5 let, ATB - 0, 8. leté gymnázium

V. 13/13 (týden hory/ školní akce, prevence ) nemoc 0h, VI. 68/9 (týden hory+týden školní akce + prevence zubař, dětská lékař./školní akce) nemoc 24h, VII.31/14 (týden hory+školní akce+prevence/školní akce+prevence) nemoc 10h

Od Ali přišlo:

Anička 11 let - zelené potraviny pravidelně jedí poslední 3 roky:

1.tř. 76/47 (neštovice, chřipka bez ATB, týden hory), reálně 76/27, 2.tř. 0/36 (týden hory), reálně 0/0, 3.tř, 0/69(týden hory; 5dní doma zvýš. teplota- bez ATB), reálně 0/30, 4.tř. 20/40 (chřipka bez ATB, 6dní hory), reálně 0/0, 5.tř. 1/61 (6dní hory; Lago di Garda), reálně 1/0

Jiřík 14 let - 1.tř. 2/37 (týden hory) reálně 2/0, 2.tř. 61/26 (chřipka bez ATB, týden hory), reálně 61/0, 3.tř. 0/0, 4.tř. 0/30 (týden hory), reálně 0/0, 5.tř. 0/40 (týden hory, 3 dny soustředění), reálně 0/0, 6.tř. 1/48 (KO u lékaře),hory 6 dní, reálně 1/0, 7.tř. 9/103 (zvracení), týden doma zvýšená tepl. bez ATB, 6dní hory; Lago di Garda 4 dny, 2dny soustředění, reálně 9/32

Od Evči přišlo:

Já nedokážu napsat kolik hodin Vojtík (10let) zameškal, ale pokud chybí, tak z důvodu návštěvy zubního-rovnátka, ale ne kvůli nemoci. Pokud se o něj něco pokouší, nasadíme plnou palbu ječmene, který jinak tak trochu flákáme a druhý den je fit. Takže my se takto držíme ve stavu zdraví. Pa Evča

A Šárka napsala:

Moje holky za pololetí zameškají tak kolem 60 hodin.Na zeleném jsou příležitostně a spíš jen na řase.

Co k tomu dodat? :-) Snad je to, že i nadále oba moji kluci zelené potraviny bez problémů konzumují, a to je jim problematických 17 a 12 let :-)

Přeji hodně zdraví díky zeleným potravinám Vám i Vašim dětem. A také, aby do školy letos mohli chodit po celý školní rok!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)