Ječmen a chlorella proti nachlazení

11.02.2012

ÚNOROVÝ ZELENÝ POZDRAV

Milí přátelé zelených potravin,

věřím, že zelené potraviny jíte a pociťujete jejich blahodárný vliv na organismus. Připomínám, že pokud byste měli jakékoliv dotazy či připomínky, jsem tu k dispozici na jejich zodpovězení!

Z informací tentokrát zařazuji hodně často řešenou otázku ohledně zvýšení dávkování zelených potravin v době nástupu nachlazení či chřipky. Skutečně je možné nemoc tímto způsobem "přeprat", je ale potřeba udělat to hned v začátku a krátkodobě (max týden), dávkování klidně 3x50 chlorell za den. K tomu je ale potřeba dát tělu prostor - odpočívat. Pokud se "cpete zeleným" a tělo dál zatěžujete běžnými činnostmi či dokonce sportem, pak to bohužel nefunguje. A když se náhodou nemoc takto zvládnout nepodaří, je dobré vrátit se na preventivní dávkování. Důvodem je, že železo obsažené v řase, je-li překračována denní dávka, podporuje bakterie a nemoc se pak zbytečně protahuje.

(Níže uvedená zelená zkušenost jen dokumentuje, že přepínat tělo opravdu není dobré).

"Mirda - má drahá polovička - žije neustále v domnění, že je v zásadě nesmrtelný a tak svoje tělo moc neposlouchá a honí ho na kole do práce i když mu je ouvej. Nicméně minulý víkend se mu udělalo trochu víc ouvej než se dalo vydržet (i při jeho koňské výdrži). Po ránu strašná bolest na prsou, slabost... nakonec i k doktoru zašel. Nebudu to tu dlouze opisovat, ve 14:30 už ho vezla rychlá na Bulovku s podezřením na infarkt. Srdíčko i cévy se ukázaly jako zdravé, takže prý zánět srdečního svalu. Umístili ho na JIP a já doma studovala, co to znamená. Propadla jsem značné depresi, protože jsem se dočetla, že lékaři to léčí klidem a zmírňují pouze případné dopady (pokud je zánět virového původu, ATB neúčinkují). šance na vyléčení bez následků tak 50 na 50. Ještě, že v nemocnici nemají přístup na net . Domluvili jsme se, že zkusíme pořádně zvýšit dávky ječmene (3x denně 2 lžičky) - protože působí protizánětlivě a čistí krev. Doktorka říkala, že to může jen pomoct, ať to klidně pije... No a musím s radostí konstatovat, že Mirda přivedl do údivu celé II.interní oddělení - hodnoty troponinů (= indikátor toho, kolik buňek srdeční svaloviny zaniká) klesly z 18 (to je prý opravdu dost) do dvou dnů na hodnotu 1,49 a do týdne byly zpět v normě (na 0,04). Doktoři se divily hlavně rychlosti poklesu, protože to bylo opravdu velmi neobvyklé a zachránilo mu to značnou část svalové tkáně. CRP kleslo do normálu asi během 14 dnů, což byl rovněž výsledek, který doktory maximálně překvapil. Díky takto krátkému působení zánětu bylo poškozeno jen asi 1,5 cm2 svalu, což je pro tělo ještě obnovitelné (pravda má naordinovaný klid a žádný sport ještě další 3 měsíce, ale bude to všechno stejné jako předtím...). Neměl ani žádné komplikace, jako třeba výpotek na srdci, který se také obvykle dělá. Takže můžeme říct, že ječmen našemu taťkovi zachránil srdíčko (minimálně jeho velký kus). Teď ho jen další měsíc budu muset udržet relativně v klidu - protože se už cítí naprosto zdráv a svěží ... A odpusťe mi jednu radu na závěr - s virozou či chřipkou si určitě lehněte do postele a hlavně v takovém stavu nesportujte. Se zeleným jste sice silnější, ale porušování přírodních zákonů vám tak jako tak neprojde :-)


Hezký den, Veru"

Hodně zdraví a napísanou opět v březnu,

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty můžete využít náš více než eshop!


Náš tip: Chcete získat produkty levněji než za doporučenou prodejní cenu 1150 Kč?
Rádi Vám pomůžeme s vyplněním kupní smlouvy přímo u firmy Green Ways, která Vás k ničemu nezavazuje a přinese Vám možnost objednávat zelené a barevné potraviny GW v jakékoliv kombinaci v režimu 3+1 zdarma!
V případě zájmu nás kontaktujte!

Pro další články klikněte zde nebo si níže najděte téma, které Vás zajímá: