Protizánětlivý chlorofyl v zelených potravinách

21.08.2021
Protizánětlivý chlorofyl v zelených potravinách
Protizánětlivý chlorofyl v zelených potravinách
Každého z nás zcela samozřejmě napadne, že zelená barva ječmene a chlorelly je dána přítomností rostlinného barviva chlorofylu. Pojďme si ale shrnout, jak blahodárné účinky chlorofyl má pro náš organismus. To, že by bez chlorofylu neexistoval život na zemi, si možná pamatujete ještě ze školních lavic, neboť bez něj by nebylo možné vytvářet kyslík. Chlorofyl je však pro život prospěšný i jinak.

Zajímavostí je, že molekula chlorofylu je až na ústřední prvek shodná s molekulou hemoglobinu (krevní barvivo). Díky tomu je chlorofyl i pro živočichy a lidi velmi přínosný a snadno využitelný.

Jednou z nejvýznamnějších vlastností je protizánětlivé působení chlorofylu na náš organismus. Není tedy divu, že jsme si několikrát uváděli zkušenosti, jak pomohla rozdrcená chlorella či ječmen (který ale pálí) na hojení povrchových ran, odřenin a říznutí. Záněty mohou vzniknout ale v těle prakticky kdekoliv - např. v zubech, ve vnitřních orgánech, gynekologické či např. v pohybovém ústrojí.

Pokud konzumujeme zelené potraviny bohaté na chlorofyl pravidelně, je velkou výhodou, že řeší zánět již v okamžiku jeho vzniku (tedy dříve než se projeví bolestí). Často je proto zánět vyřešen aniž bychom ho zaznamenaly a jednoduše vůbec nepropukne. A pokud je zánět silnější než dokáže zvládnout chlorofyl v preventivním množství ječmene a chlorelly, můžeme zabojovat krátkodobým navýšením dávky a jejich lokálním užitím.

Další důležitou vlastností chlorofylu je také jeho deodorační účinek. Eliminuje nepříjemný tělesný zápach potu, z úst či například z otevřených ran. (Pozor - toto platí při jeho dlouhodobé konzumaci, na začátku jedení zelených potravin může být účinek opačný v rámci očisty organismu).

Pokud tedy chcete trvalou účinnou ochranu proti zánětům, není nic jednoduššího než zařadit do jídelníčku zelené potraviny. Blahodárné budou i všechny další "vedlejší účinky" :-)

A že zelené potraviny (nejen kvůli chlorofylu) skutečně pomáhají všem živočichům dokládá dnešní zelená zkušenost - Jani, díky za ni:

"Ahoj Marcelko a všichni příznivci ječmene a chlorelly i vy ostatní nevěřící Tomášové :-)

Po letech, kdy jím zelené potraviny já i moje děti a stále o jejich úžasnosti přesvědčuji své okolí, mám zážitek také se zvířátkem. Je to morče, vím, že je to "jen" hlodavec, ale pro plno lidí je to prostě domácí mazlíček - sama mám doma 2 "holky" a jsou to miláčkové, chováme, hladíme, mají výběh doma i venku, přijdou na zavolání (samozřejmě jen když zachrastím krabičkou s chlebíčkem :-)

A v květnu mě oslovila kamarádka s prosbou o pomoc, že jejich kluk-morče skončil na veterině, brousili mu zuby, pak přišla operace a druhá, kameny v močovém měchýři, hematom po operaci.. Každé čůrání a kakání bylo s pláčem, bolestivé a tak přestal jíst. To bývá pro tyto "mrňousky" většinou fatální Dostával atb a různé injekce, začal ubývat na váze, nehýbal se, odmítal cokoliv jíst..Veterinář ho skoro odepsal a naše chovatelka, které jsem psala, také nebyla příliš pozitivní. Nabídla jsem kamarádce, že přijdu a zkusíme mu dát stříkačkou ječmen a rozdrcenou chlorellu..že se třeba zmátoří a začne bojovat. Naše korespondence je dlouhá, s tím nechci zdržovat, ale druhý den ráno psala: "Málem mi sežral i tu stříkačku s tou tvojí zelenou mňamkou. Trvalo to několik dní, možná týdnů, nebylo to rozhodně hned, ale Scooby (tak se jmenuje) přežil a jedna z dalších zpráv byla: "Scooby je úplně ok, už váží zase přes kilo, nevěřila jsem, to je tvým zázračným ječmenem." Tak já nevím, co víc k tomu říct.. to je přeci jasné :-)
Ahoj a zdravím. Jana"

Děkuji za pozornost a přeji všem zdravý život bez zánětů :-)
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty můžete využít náš více než eshop!


Náš tip: Chcete získat produkty levněji než za doporučenou prodejní cenu 1150 Kč?
Rádi Vám pomůžeme s vyplněním kupní smlouvy přímo u firmy Green Ways, která Vás k ničemu nezavazuje a přinese Vám možnost objednávat zelené a barevné potraviny GW v jakékoliv kombinaci v režimu 3+1 zdarma!
V případě zájmu nás kontaktujte!

Pro další články klikněte zde nebo si najděte téma, které Vás zajímá: