Zadržování vody v těle pomůže vyřešit ječmen a chlorella

01.05.2023
Zadržování vody v těle pomůže vyřešit ječmen a chlorella
Zadržování vody v těle pomůže vyřešit ječmen a chlorella

Řada konzumentů ječmene a chlorelly má zkušenost s jejich pozitivním vlivem na zadržování vody v těle. I já měla možnost poznat zmírnění vedlejších účinků prednisonu a rozdíl v otékání nohou v prvním těhotenství bez zelených potravin a ve druhém s nimi. A tento rozdíl byl opravdu značný!

Ječmen a chlorellu mohu tedy vřele doporučit všem, kdo trpí na otoky kotníků nebo celých nohou či v obličeji, dále nafouklým břichem, celulitidou, ale také nadměrným pocením. Zkrátka každému, kdo potřebuje odvodnit organismus nebo zhubnout.

Proč ale vlastně ječmen a chlorella proti zadržování vody v těle pomáhájí?
Na tuto otázku nám pomohou odpovědět příčiny zavodnění organismu.

V prvé řadě se jedná o špatné stravování. Škodí nám nadbytek soli a cukru ve stravě, který vede k překyselení organismu, a to zas právě k zadržování vody v těle. Pozorní čtenáři mých článků již vědí, že zelené potraviny jsou zásadotvorné a pomáhají nám srovnat pH v organismu, v jehož důsledku se pak také usazené soli odbourávají a vylučují z těla ven. Problém je ale také nedostatek konkrétních látek, v tomto případě hlavně draslíku a hořčíku, které jsou v ječmeni a chlorelle hojně zastoupeny, navíc v dobře vstřebatelné formě. 

Další příčinou zadržování vody v těle je paradoxně nedostatečný pitný režim. V tomto případě si totiž tělo dělá "zásoby na horší časy." A nejde jen o množství, ale také o to, co pijeme. Měli bychom totiž pít hlavně neperlivou vodu. Jakékoliv příchuti či bublinky způsobují nesprávné zavodnění organismu, nemluvě o kávě, čaji nebo dokonce alkoholu, které navíc tělo překyselují. Nápoj z ječmene je skvělým řešením, neboť nám pomáhá dodržovat zdravý pitný režim. 

Zavodnění organismu způsobuje dále také nedostatek pohybu a dlouhé sezení. Zařaďme proto pravidelné procházky, cvičení nebo jakýkoliv jiný pohyb - nejlépe na čerstvém vzduchu. Ječmen a chlorella nám pomohou k lepším sportovním výkonům i k regeneraci. 

A v neposlední řadě je příčinou zadržování vody v těle také stres, nemoci (zejména civilizační jako je cukrovka, onemocnění štítné žlázy či srdce) a hormonální vlivy (těhotenství, menopauza). Nejen samotné onemocnění, ale také většina léků proti jejich projevům bohužel způsobuje další zadržování vody v těle. Zelené potraviny posilují imunitu, pomáhají tělu v samoléčebných procesech, ale i v boji proti vedlejším účinkům léků. Velmi účinně detoxikují organismus.

Ječmen umí také čistit lymfatický systém a zvyšovat jeho efektivitu. Zároveň zlepšuje funkci ledvin, které mají na odvodnění organismu přímý vliv.

Už mě ani nepřekvapuje, že příčinou zadržování vody v těle je opět pověstný trojúhelník psychika – strava - pohyb, jehož nerovnováha stojí za většinou nepříjemných pocitů a zdravotním problémů. 

Pokud tedy potřebujete odvodnit organismus, úprava životosprávy a zařazení zelených potravin je jednoduchým a funkčním řešením :-)

Přeji hodně zdraví!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)