Jarní únavu zmírní ječmen a chlorella

30.03.2023
Zelené potraviny a jarní únava
Zelené potraviny a jarní únava

Jaro je tu, hurá :-) S jarem má ale řada z nás spojenou také jarní únavu. A protože od té doby, co konzumuji ječmen s chlorellou ji tolik nepociťuji, rozhodla jsem se trochu "popídit" po jejích příčinách.

A k mému velkému "překvapení", je to opět jen a jen o trojúhelníku psychika-strava-pohyb. Jak nás ovlivňuje tentokrát?

Dlouhé zimní období, s nedostatkem slunečního svitu neoddiskutovatelně vede k oslabení psychiky. Navíc dojde k posunu času a najednou většina z nás musí vstávat o hodinu dříve, což má na únavu i dobrou náladu také jistě svůj vliv - minimálně v prvních dnech... Psychiku nejlépe posílíme dobrým životním programem, trávením času s příjemnými lidmi, při nám příjemné činnosti. Ideální je pobývat v přírodě a chodit hodně na sluníčko - podpoří se tvorba vitamínu D, jehož nedostatek je rovněž příčinou jarní únavy.

Co se stravy týká, v zimním období chybí v jídelníčku čerstvé ovoce a zelenina, a tudíž i mnoho tolik potřebných vitamínů a minerálů. Možná mi namítnete, že i v zimě můžete koupit prakticky jakoukoliv zeleninu, ale obsahuje skutečně to, co v létě? Většinou dozrává v kontejnerech a skladech, a tak se v ní nevytvoří potřebné látky.

A jak je to s pohybem? V zimě ho většinou máme výrazně méně než v letních měsících, takže tělo ochabne. Proto chceme-li na jaře dosáhnout stejných sportovních výkonů jako na podzim, nemáme tak dobrou fyzickou kondici a dosti nás to unaví!

Už tedy tuším, jak zelené potraviny jarní únavu ovlivňují. Zajisté nás drží v části stravovací, doplňují tělu potřebné minerály a vitamíny (včertně vitamínu D), ale pomáhají také rovnat psychiku a podávat lepší sportovní výkony. Toto platí při pravidelné a dlouhodobé konzumaci. Drink z ječmene ale dokáže být díky obsaženým enzymům okamžitou první pomocí, když Vás únava přepadne. Jedná se o nejzdravější energetický nápoj, jaký znám. Když ho vypijete nalačno, je do 20 minut plně vstřebán a nástup energie je praktický okamžitý!

Na závěr Vám tedy přeji, ať si jaro plně užíváte, aniž byste jarní únavu pocítili
- třeba i díky ječmeni a chlorelle :-)
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Můžete nás také kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)