Zelené potraviny a jarní únava

20.03.2022
Zelené potraviny a jarní únava
Zelené potraviny a jarní únava

Jaro je tu, hurá :-) S jarem má ale řada z nás spojenou také jarní únavu.

A protože od té doby, co konzumuji ječmen s chlorellou ji tolik nepociťuji, rozhodla jsem se trochu "popídit" po jejích příčinách. A k mému velkému "překvapení", je to opět jen a jen o trojúhelníku psychika-strava-pohyb. Jak nás ovlivňuje tentokrát?

Dlouhé zimní období, s nedostatkem slunečního svitu k oslabení psychiky neoddiskutovatelně vede. Nejlépe se ubráníme dobrým životním programem, trávením času s příjemnými lidmi, při nám příjemné činnosti. Ideální je pobývat v přírodě a chodit hodně na sluníčko - podpoří se tvorba vitamínu D, jehož nedostatek je rovněž příčinou jarní únavy.

Co se stravy týká, v zimním období chybí v jídelníčku čerstvé ovoce a zelenina, a tudíž i mnoho tolik potřebných vitamínů a minerálů. Možná mi namítnete, že i v zimě můžete koupit prakticky jakoukoliv zeleninu, ale obsahuje skutečně to, co v létě? Většinou dozrává v kontejnerech a skladech, a tak se v ní nevytvoří potřebné látky.

A jak je to s pohybem? V zimě ho většinou máme výrazně méně než v letních měsících, takže tělo ochabne. Proto chceme-li na jaře dosáhnout stejných sportovních výkonů jako na podzim, nemáme tak dobrou fyzickou kondici a dosti nás to unaví!

Už tedy tuším, jak zelené potraviny jarní únavu ovlivňují. Zajisté nás drží v části stravovací, doplňují tělu potřebné minerály a vitamíny (včertně vitamínu D), ale pomáhají také rovnat psychiku a podávat lepší sportovní výkony. Toto platí při pravidelné a dlouhodobé konzumaci. Drink z ječmene ale dokáže být díky obsaženým enzymům okamžitou první pomocí, když Vás únava přepadne. Jedná se o nejzdravější energetický nápoj, jaký znám. Když ho vypijete nalačno, je do 20 minut plně vstřebán a nástup energie je praktický okamžitý!

Na závěr Vám tedy přeji, ať si jaro plně užíváte, aniž byste jarní únavu pocítili
- třeba i díky ječmeni a chlorelle :-)
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty můžete využít náš více než eshop!


Náš tip: Chcete získat produkty levněji než za doporučenou prodejní cenu 1150 Kč?
Rádi Vám zprostředkujeme možnost objednávat v režimu 3+1 zdarma v jakékoliv kombinaci. V případě zájmu nás kontaktujte!

Pro další články klikněte zde nebo si najděte téma, které Vás zajímá: