Zelené potraviny a zavodnění organismu

13.10.2016

Milí přátelé zelených potravin,

září už je definitivně za námi a přírodě už taky došlo, že se má trochu ochladit - i když to možná mohla vzít trochu pozvolněji :-) Tenhle rychlý výkyv počasí je pro organismus dost náročný, což dokazuje množství nachlazených lidí okolo nás (a dětí obzvlášť). Věřím ale, že Vás se nějaké větší marodění také netýká díky prevenci, kterou tělu dopřáváte (ťuk ťuk)!

Proto se dnes budu věnovat tématu, které podzim neovlivňuje: "Zelené potraviny a zavodnění organismu"

Jistě máte také ve svém okolí někoho, kdo si stěžuje na zavodnění organismu. A radost z toho určitě nemá :-( Tak jsem se rozhodla toto téma trochu prozkoumat. Vzpomněla jsem si totiž na svá 2 těhotenství. Při prvním z nich jsem ještě neznala zelené potraviny, a tak hlavně ke konci bylo zavodnění hodně nepříjemné. Druhé těhotenství už moje tělo bylo na zelené potraviny zvyklé a světe div se - zavodnění nepřišlo. A že se můj organismus zavodnit nenechá, jsem zjistila také v době, kdy jsem musela užívat kortikoid prednison, abych mohla otěhotnět a hlavně plod udržet. Jedním z vedlejších účinku tohoto léku je totiž právě zavodnění organismu. Nejprve jsem užívala prednison navečer, abych ho nemusela polykat ráno společně s práškem na štítnou žlázu. Výsledek byl, že jsem v noci musela jít i několikrát na záchod - mé tělo se prostě zbavovalo přebytečných tekutin. Někoho pak napadlo, že mám zkusit užívat prednison ráno. Noční chození na záchod ustalo prakticky okamžitě a přes den mě nijak neobtěžovalo. Jsem přesvědčená, že tomu pomáhaly hlavně zelené potraviny, v tomto případě konkrétně ječmen.

Abych to nějak vysvětlila, zajímal mě mechanismus zavodnění organismu. A už mě ani nepřekvapilo, že většinu jeho příčin zelené potraviny pozitivně ovlivňují.

Posuďte sami:
- překyselení organismu - že jsou zelené potraviny zásadotvotné asi už nemusím zdůrazňovat

- porucha lymfatického systému - ječmen čistí tělní tekutiny, vč. lymfy

- nadváha - v zásaditém prostředí se lépe spalují tuky a tudíž i zbavuje nadváhy

- nadměrný příjem soli a cukru, celkově nesprávná životospráva, nadměrná konzumace kávy a alkoholu - "vedlejší účinek" konzumace zelených potravin je často i zlepšený jídelníček a životní styl

- nerovnováhy v příjmu různých živin např. sodíku - zelené potraviny jsou tzv. adaptogeny a pomáhají organismu k rovnováze
- různé nemoci - vysoký krevní tlak, nemoci plic a srdce, jater a ledvin - víme, že posílený organismus si postupně dokáže řešit většinu nemocí
- některé druhy léků jako např. kortikoidy - díky zeleným potravinám se často podaří snížit dávky nebo některé léky dokonce vysadit.

A proti zavodnění se také se doporučuje pít více (vody), aby s ní tělo nemuselo šetřit a ukládat si ji. A když si do té vody zamícháme ječmen, pozitivní výsledek se jistě brzy dostaví :-)

Vyřešené zavodnění najdete také v dnešní zkušenosti, která mi přišla s krásným názvem: "Zelená zkušenost totálního zelenáče :-)"- Katko, díky za ni:

"Během 3 měsíců jsem pravidelně každé ráno pila na lačno půl litru vody se 2-3 vrchovatýma lžičkama ječmene. Večer to samé a několikrát týdně jsem přidala do nápoje i rozdrcenou hrst chlorely.
Účinky:

- Přestala jsem pít a mít chuť na kávu, kterou jsem do té doby měla 1-2 šálky denně
. Tím jsem přestala mít i oteklá oční víčka, kdy jsem se pomalu začínala psychicky připravovat na to, že mě asi kosmetická operace víček nemine. To už pominulo :-)
- Před 3 lety jsem prodělala těžký úraz hlavy, kdy mi během několika týdnů vypadala polovina vlasů. Po 3 měsících této dávky zelenáčů mi začly dorůstat vlasy zpět. Začly i hlavně v předu v místech tzv koutů :-) Ano, zní to jako sci-fi
- Trpím na nízký tlak a hlavně křeče při menstruaci, byla jsem vždy 1. den totál mimo provoz a ležela s brutál bolestí břicha v posteli + jsem se bála, že zase omdlím někde na ulici nebo v kanceláři.
S tím už je konec :-)- Mám téměř nevyčerpatelnou energii při sportu a rychlou regeneraci bez bolestí namožených svalů druhý den."

Co k tomu dodat?

Mějte se krásně,
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.


Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)