Jarní velikonoční půst s ječmenem a chlorellou

29.02.2024
Jarní velikonoční půst s ječmenem a chlorellou
Jarní velikonoční půst s ječmenem a chlorellou

Uvažujete o jarním či velikonočním půstu nebo už ho dokonce držíte? Pak by pro Vás mohla být zajímavá informace, jak Vás v tomto období může podpořit ječmen a chlorella. Dočtete se ji v tomto článku.

Velikonoční 40-denní půst začal letos 14. února 2023 (popeleční středou) a trvat bude až do 28. března 2024 (bílé soboty). Důvody pro jeho dodržení jsou jednak náboženské a duchovní, ale zároveň nám pomáhá i k detoxikaci a pročištění organismu po zimě, a má tak přímý vliv na naše zdraví.

Základem postního jídelníčku je střídmá strava - bez masa a přísněji i bez mléčných výrobků. Naopak více se přidávají čerstvé bylinky, vařené obiloviny, celozrnné pečivo, luštěniny a dostupná zelenina.

Stejně jako u kteréhokoliv jiného půstu, detoxikační či hubnoucí kúry je ječmen s chlorellou vhodným a užitečným doplňkem. Každé omezení pestrosti ve stravě sebou totiž může přinést nedostatek nějakých vitamínů či minerálů, které tyto komplexní superpotraviny dokážou do organismu doplnit. Vynechání masa při půstu může mít za následek nedostatek vitamínu B12, jehož kvalitním a využitelným zdrojem se podle studií ukázala právě chlorella. I proto je doporučována vegetariánům a veganům, kterým právě tento vitamín v jídelníčku často chybí.

A fakt, že se tuky neštěpí v kyselém prostředí je zase důvodem pro nutnost odkyselit organismus při každé snaze o zhubnutí a velkým argumentem pro zařazení zelených potravin, které jsou zásadotvorné.

Od půstu si většinou slibujeme také detoxikaci. I v této oblasti nás zelené potraviny dokážou podpořit velmi efektivně. Vláknina v chlorelle očistí hlavně naše střeva, odstraní z těla chemii, toxiny a dokonce i těžké kovy. Ječmen, který vlákninu naopak neobsahuje, protože je odšťavněný, pak dočistí tělní tekutiny (krev, lymfu, pot, moč, mozkomíšní mok). Antioxidanty v obou zelených potravinách se podílejí na likvidaci volných radikálů. Enzymy z ječmene navíc dodají organismu novou energii.

Ať už tedy půst již držíte nebo se teprve chystáte začít, vřele doporučuji přidání ječmene a chlorelly!

Přeji krásný začátek jara a velikonoční svátky!

Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje.

Nebo nás můžete kontaktovat.
Rádi vyřídíme Vaši objednávku a zodpovíme Vaše dotazy :-)